21. října 2017 10:28, aktualizováno  15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie zadržela muže podezřelého z útoků nožem v Mnichově. Pachatel zranil šest osob

Německá policie střeží místo, kde muž pobodal a zranil nožem několik osob. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie střeží místo, kde muž pobodal a zranil nožem několik osob. | foto: Reuters

Mnichov Německá policie zadržela muže podezřelého ze sobotních útoků nožem v Mnichově. Oznámila to agentura DPA s odvoláním na sdělení policejního mluvčího. Pachatel podle upřesněných informací útočil na šesti místech a zranil šest osob. Podle agentury Reuters se nejednalo o teroristický čin.

Muž zadržený policií pro útoky s nožem v Mnichově je 33letý německý občan patrně s psychickými problémy. Policie ho v minulosti už vyšetřovala. Podle agentury Reuters se nejednalo o teroristický čin. 

Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by pachatel jednal z náboženských nebo politických motivů. Zadržený má psychické problémy a ke svému činu se nevyjadřuje, řekl Andrae podle agentury DPA. Policie ho v minulosti už vyšetřovala v souvislosti s těžkým ublížením na zdraví.

Mezi zraněnými je pět mužů a jedna žena, nikdo z nich ale není v ohrožení života. Pachatel, který podle policie zřejmě jednal sám, si své oběti vybíral náhodně.

Útočník napadal lidi na různých místech náměstí Rosenheimer. Podle líčení svědků šlo o zhruba 40letého muže v šedých kalhotách a zelené bundě, který nakonec utekl z místa činu na tmavém jízdním kole.

Policie střeží místo, kde muž zaútočil nožem.
Pachatel útočil na několika místech.

Policie po útočníkovi intenzivně pátrala a před polednem zadržela muže, který odpovídal danému popisu.

„Zadrželi jsme osobu, která velmi silně odpovídá popisům od svědků, nemůžeme, ale potvrdit, že to je útočník,“ řekl podle webu listu Bild policejní mluvčí Markus da Gloria Martins. Totožnost zadrženého policie podle něj zveřejní teprve poté, co se s jistotou potvrdí, že stál za útoky.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz