11. září 2019 19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Noví ‚vládci‘ Evropy. Podívejte se, kdo všechno má usednout do křesel komisařů

Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. | foto: Reuters

BRUSEL/PRAHA Nastupující předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v úterý představila seznam kandidátů na komisaře včetně jejich portfolií. Nová šéfka začne úřadovat od 1. listopadu. Kdo jsou očekávaní „vládci“ Evropy?

Maroš Šefčovič, neúspěšný kandidát na post slovenského prezidenta. Nyní má...

Místopředseda Maroš Šefčovič (53; Slovensko) - místopředseda EK a komisař pro interinstitucionální vztahy a prognostiku

Slovenský komisař je jedním z nejzkušenějších v nové EK. Od roku 2009 je členem Komise, a proto bude nadále působit jako místopředseda. Šefčovič bude odpovědný za interinstitucionální programy. Právník, který má diplomatické zkušenosti, je sice formálně nestraník, ale má blízko ke slovenským sociálním demokratům. V roce 2019 jej strana Roberta Fica nominovala do slovenských prezidentských voleb.

mhMartin Hampejs, ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.