29. října 2017 8:02, aktualizováno  11:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Od Kuby se k Floridě přesouvá tropická bouře Phillipe

(ilustrační snímek - tropická bouře) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek - tropická bouře) | foto: Reuters

MIAMI Tlaková níže, která se vytvořila v sobotu nedaleko Kuby, se změnila na tropickou bouři. Bouře dostala jméno Phillipe a nyní se přesouvá nad jih Spojených států, informovala agentura AP. Meteorologové očekávají, že přinese na jižní cíp Floridy a ostrovy Florida Keys vydatný déšť.

Bouře Phillipe se podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) přesouvá od Kuby, kam přinesla intenzivní srážky, severním směrem rychlostí 27 kilometrů za hodinu. V neděli ráno místního času by se měla její dráha stočit k severovýchodu a oko bouře se podle předpovědí bude pohybovat nad severozápadem Baham.

Maximální rychlost větru, který bouři Phillipe doprovází, se nyní pohybuje kolem 72 kilometrů v hodině. Meteorologové předpovídají, že bouře v nadcházejících 48 hodinách zesílí, ale od pondělí by měla slábnout.

Už v sobotu dorazila tropická bouře také do Salvadoru. Bouři pojmenovanou Selma doprovázely silné větry a intenzivní déšť. Nad pobřežím však ztratila na síle a změnila se v tlakovou níži.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz