Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Od Kuby se k Floridě přesouvá tropická bouře Phillipe

Svět

  8:02aktualizováno  11:09
MIAMI - Tlaková níže, která se vytvořila v sobotu nedaleko Kuby, se změnila na tropickou bouři. Bouře dostala jméno Phillipe a nyní se přesouvá nad jih Spojených států, informovala agentura AP. Meteorologové očekávají, že přinese na jižní cíp Floridy a ostrovy Florida Keys vydatný déšť.
(ilustrační snímek - tropická bouře)

(ilustrační snímek - tropická bouře) foto: Reuters

Hurikán Nate při postupu nad území USA zeslábl na tropickou bouři

Bouře Phillipe se podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) přesouvá od Kuby, kam přinesla intenzivní srážky, severním směrem rychlostí 27 kilometrů za hodinu. V neděli ráno místního času by se měla její dráha stočit k severovýchodu a oko bouře se podle předpovědí bude pohybovat nad severozápadem Baham.

Maximální rychlost větru, který bouři Phillipe doprovází, se nyní pohybuje kolem 72 kilometrů v hodině. Meteorologové předpovídají, že bouře v nadcházejících 48 hodinách zesílí, ale od pondělí by měla slábnout.

Už v sobotu dorazila tropická bouře také do Salvadoru. Bouři pojmenovanou Selma doprovázely silné větry a intenzivní déšť. Nad pobřežím však ztratila na síle a změnila se v tlakovou níži.

Autor: