Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Online reportáž

20:36
Vážení čtenáři a vážené čtenářky, redakce serveru Lidovky.cz přechází na nový online přenos, ve kterém vám nabídne řadu nových funkcí. Najdete jej zde.
20:08
Z aktuálních informací o možnosti návratu deváťáků do škol není jasné, jaké předměty a v jakém rozsahu by se mohly ve školách učit, řekl předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
20:06
Francie za poslední den zaznamenala 289 úmrtí spojených s covidem-19, druhý nejmenší počet od konce března. Nadále tam také ubývá lidí v nemocnicích.
19:40
Chorvatsko doufá, že mu letos turistický průmysl navzdory koronaviru vynese třetinu ročních loňských příjmů. Dnes to podle agentury Reuters řekl chorvatský ministr pro turistiku Gari Cappelli. Cestovní ruch vytváří téměř 20 procent hrubého domácího produktu (HDP) balkánské země.
19:26
Festival Colours of Ostrava letos nebude. Pořadatelé ročník přesouvají na rok 2021. Vstupenky zůstávají platné.Stejný osud potká asi i Beats for Love.
19:20
Předseda ruské vlády Michail Mišustin dnes oznámil, že se nakazil koronavirem. Zároveň navrhl, aby ho po dobu nemoci zastoupil vicepremiér Andrej Belousov. S tím už podle agentury TASS vyslovil souhlas prezident Vladimir Putin, který také Mišustinovi popřál brzké uzdravení.
18:51
Spojené státy urychlí vývoj vakcíny proti koronaviru, řekl Trump. Rychlost bude nebývalá, uděláme vše, co je v lidských silách, řekl prezident.
18:40
Velké kulturní akce, hlavně hudební festivaly s tisíci účastníky se letos v létě v České republice kvůli koronaviru konat nebudou.Po jednání vlády to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
18:30
Bohoslužby k 75. výročí konce druhé světové války, která se v katedrále sv. Víta uskuteční 5. května, se bude moci zúčastnit 60 lidí, schválila vláda.
18:28
Od 11. května se budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce s účastí do 100 osob. Opatření se týká i provozu kin a divadel. Do tohoto pravidla spadají také i svatby, oznámil po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).
18:24
Na vysoké školy se budou od 11. května moct vrátit studenti všech ročníků ve skupinách do 15 osob. Omezení počtu se nevztahuje na praktickou výuku.
18:24
Deváťáci se budou od 11. května moct vrátit do škol kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Dobrovolnou formou ve skupinách do 15, rozhodla dnes vláda. Ke stejnému datu bude obnovena činnost zájmových kroužků mládeže, a to v počtu do 15 osob. Do provozu se vrátí i školské poradny.
18:21
V Itálii zemřelo za poslední den 285 pacientů s koronavirem, je to nejméně od neděle. Celkem je obětí skoro 28 000. Snížil se i počet nově nakažených.
18:19
Británie už je za vrcholem epidemie nemoci covid-19, řekl britský premiér BorisJohnson. Počet obětí koronaviru dosáhl 26 711, za den se počet úmrtí zvýšil o 614.
18:17
Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty u hypoték budou nadále možné u všech smluv uzavřených do konce roku 2021.
18:11
Místo vrácení vstupného budou moci organizátoři kulturních akcí dát zákazníkům vouchery na příští kulturní akci. Schválila to dnes vláda.
18:09
Německá kancléřka Angela Merkelová má za to, že je příliš brzy na to mluvit o možných cestách do zahraničí během letních prázdnin. S premiéry spolkových zemí téma neřešila.
17:48
Plavecké mistrovství Evropy se letos v Budapešti neuskuteční ani v náhradním termínu. Maďarský svaz oznámil, že šampionát uspořádá příští rok.
17:49
17:47
Dánsko po nedávném uvolnění restriktivních opatření přijatých kvůli pandemii covidu-19 nezaznamenalo opětovné zrychlení šíření nákazy. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters. Země začala s otevíráním své ekonomiky v polovině dubna jako první neasijský stát.