6. května 2017 16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Středozemním moři ozbrojení muži oloupili více než sto migrantů na člunu

Migranti na cestě přes Středozemní moře (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Migranti na cestě přes Středozemní moře (ilustrační snímek) | foto: Reuters

TRIPOLIS Skupinu přibližně 130 migrantů plujících na člunu do Evropy oloupili a opustili ve Středozemním moři neznámí ozbrojenci. Uprchlíkům vzali kromě cenností i lodní motor. S odvoláním na libyjské námořnictvo o tom v sobotu informovala agentura AFP.

Ozbrojenci v rychlém člunu plavidlo s migranty pronásledovali a přepadli v pátek u břehů Libye. Mezi okradenými uprchlíky bylo i 27 žen a dvě děti. Skupinu migrantů tvořili lidé ze subsaharské Afriky, hlavně z Gambie a Nigérie.

Útočníci uprchlíky zanechali bez pomoci na moři, kde museli čekat několik hodin, než si jich všiml libyjský rybář, který upozornil pobřežní stráž.

Z Libye do Evropy proudí většina afrických migrantů. Napomáhá tomu chaos v této severoafrické zemi, jejíhož dlouholetého autokratického vůdce Muammara Kaddáfího svrhlo v roce 2011 povstání podpořené nálety koalice západních zemí.

Za první tři měsíce letošního roku se z Libye do Itálie dostalo již více než 24 tisíc uprchlíků, vyplývá z údajů úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz