27. ledna 2019 16:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Papežovu mši v Panamě sledovalo 700 tisíc lidí, promluvil i o sociálních sítích

Na mši v Panamě dorazil papež František ve svém papamobilu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na mši v Panamě dorazil papež František ve svém papamobilu. | foto: AP Photo/Alessandra Tarantino

Panama  Mší pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700 tisíc lidí, v neděli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. Večer místního času má ještě hlava katolické církve navštívit středisko pro lidi se syndromem AIDS, což bude poslední část programu papežovy pětidenní cesty do této středoamerické země.

Nedělní mše pod širým nebem, která se konala časně ráno kvůli horkému počasí, se podle odhadů organizátorů účastnilo asi 700 tisíc lidí. Kromě mladých z celého světa mezi nimi byli i prezidenti Kolumbie, Kostariky, Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu, Panamy a Portugalska. Mše se uskutečnila na okraji metropole v parku, pojmenovaném po papeži Janu Pavlu II., který tradici Světových dnů mládeže v roce 1984 založil.

Ranní mše se uskutečnila na okraji metropole v parku, pojmenovaném po papeži...
Na papežův příjezd čekaly sta tisíce lidí, okolí příjezdové cesty se změnilo v...

Na stejném místě promluvil papež František k mladým také v sobotu večer. Velký ohlas měla jeho slova o Panně Marii. Mimo jiné řekl, že sice nevyšla ze sociálních sítí, přesto se z ní stala „jedna z nejvlivnějších žen v historii“. Papež v sobotu také vyzval mladé, aby se snažili „o něco většího“, než je život na sociálních sítích. „Nestačí být celý den připojen, aby se člověk cítil uznávaný nebo milovaný,“ řekl papež František, který také používá sociální síť Twitter.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.