16. dubna 2017 15:36 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Mezi 126 oběťmi útoku atentátníka na konvoj uprchlíků u Aleppa bylo 68 dětí

Evakuační konvoj v Sýrii - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evakuační konvoj v Sýrii - ilustrační foto. | foto: Reuters

DAMAŠEK Sobotní útok na konvoj s evakuovanými Syřany nepřežilo 126 lidí. Oznámila to v neděli exilová organizace ochránců lidských práv (SOHR), podle níž je mezi mrtvými šedesát osm dětí.

Počet obětí se přitom od soboty opakovaně zvyšuje - předchozí bilance hovořila o 112 mrtvých. Na konvoj u Halabu (Aleppa) zaútočil sebevražedný atentátník s nákladním autem plným výbušnin.

Autobusy, které se staly terčem útoku, čekaly na povolení pokračovat v evakuaci. Vezly lidi ze čtyř lokalit, které byly dlouhodobě obléhány povstalci nebo spojenci syrské armády. Podle Ramího Abdar Rahmána ze SOHR je 109 obětí ze šíitských vesnic Fúa a Kafrája, zbylí mrtví jsou humanitární pracovníci a povstalci.

Evakuace se týká šíitských obcí Fúa a Kafrája, které dlouhodobě obléhali...
V celém konvoji bylo asi 5000 osob evakuovaných v pátek z obcí Fúa a Kafrája.
ČTK

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.