31. října 2017 13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie zatkla mafiána poté, co si u syna objednal vraždu. Měl zabít svou sestru

Boss sicilské mafie Pino Scaduto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boss sicilské mafie Pino Scaduto. | foto: Arma dei Carabinieri

ŘÍM Boss sicilské mafie Pino Scaduto si objednal vraždu své vlastní dcery. Zamilovala se totiž do policisty a otec měl za to, že jej udala. K činu nakonec nedošlo - syn, kterého chtěl mafián vraždou pověřit, otcův příkaz odmítl provést.

Scaduto, kmotr ze sicilského města Bagheria ležícího východně od Palerma, byl z vězení propuštěn v dubnu. Své zadržení připisoval podle vyšetřovatelů své dceři kvůli jejímu vztahu s policistou. 

V úterý byl znovu zatčen spolu s 15 dalšími členy svého klanu z Bagherie. Všichni byli obviněni ze spolčování mafiánského typu a vydírání místních podnikatelů.

Z tvé sestry je práskačka

Během vyšetřování vyšlo najevo, že Scaduto po propuštění svému synovi Paolovi volal a chtěl po něm, aby neposlušnou setru zabil. „Z tvé sestry se stala práskačka,“ řekl během telefonátu. 

„Já to neudělám, ty jsi otec, proveď to sám. Proč si mám nasekat problémy já? Je mi teprve třicet,“ odpověděl syn otci. Dotčenou větu Paolo citoval svému kamarádovi během telefonního rozhovoru, který odposlouchávala policie.

Scaduto tedy o vykonání činu požádal jinou osobu, ale i ta odmítla s odvoláním na to, že se jedná o rodinnou záležitost.

„Dnes byl zatčen mafiánský boss, který chtěl nechat zavraždit svou vlastní dceru kvůli jejímu vztahu s velitelem italské policie,“ komentoval případ ministr zahraničí Angelino Alfano. „Mafiáni sebe samé definují jako muže cti. Kam se ovšem jejich čest poděla, když dokážou objednat i smrt vlastního dítěte?“ položil řečnickou otázku ministr.

ČTK
S. Hammer To je hnůj.... 18:25 31.10.2017

Najdete na Lidovky.cz