Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Portugalský prezident jako hrdina: pomohl zachránit v moři dvě ženy

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa. foto: AP Photo

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa o víkendu pomohl zachránit dvě mladé ženy, které v moři spadly z převrhnuté kánoe. Informoval o tom deník La Vanguardia. Incident se stal v jihoportugalském regionu Algarve, kam jedenasedmdesátiletý prezident přijel strávit část dovolené. Hlava Portugalska takto objíždí letoviska v zemi, aby podpořila cestovní ruch, který utrpěl výrazné ztráty kvůli pandemii covidu-19.
  8:01

Portugalský prezident se v sobotu slunil na pláži v letovisku Alvor, kde mimo jiné hovořil s novináři. Krátce nato uviděl v moři dvě ženy, které měly podle místních médií evidentně problémy poté, co se s nimi převrhla kánoe. Prezident skočil do vody a plaval jim na pomoc. Současně s ním k nim dorazil muž na vodním skútru a společně ženám pomohli.

S čím počítat při cestách do zahraničí? Podívejte se, jak to vypadá v jednotlivých zemích

Někdejší televizní politický komentátor Rebelo de Sousa je ve své zemi oblíbený i díky nekonvenčnímu chování, které ukázal už před čtyřmi lety na inauguraci do úřadu prezidenta, na niž přišel pěšky. Během nynější pandemie se zas objevily v médiích fotografie, jak prezident v šortkách a s rouškou stojí frontu v místním supermarketu.

Nyní portugalský prezident objíždí během dovolené místní letoviska, aby podpořil domácí cestovní ruch. V předchozích dnech byl mimo jiné na Madeiře, která je stejně jako region Algarve do značné míry závislá na turistech.

Portugalsko bylo v nynější pandemii na jaře experty chváleno za to, že boj s nákazou relativně dobře zvládalo. Začátkem června ale některé evropské státy začaly považovat Portugalsko za více nebezpečné, když tam denní nárůsty nakažených začaly být vyšší.

V desetimilionovém Portugalsku se dosud potvrdilo na 54 100 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho skoro 40 000 lidí se už uzdravilo a 1778 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo. V neděli oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví 121 případů nákazy za 24 hodin a tři úmrtí spojená s covidem-19. Před měsícem přibývalo kolem tří stovek případů denně, v době vrcholu epidemie v zemi v dubnu to bylo i 500 až 700 případů potvrzených za den.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mrtvé moře ve vaně: Kosmetika, díky které využijete sílu soli a bahna
Mrtvé moře ve vaně: Kosmetika, díky které využijete sílu soli a bahna

V kosmetice Kawar najdete životadárné minerály z Mrtvého moře, které regenerují a zjemňují pleť. Sáhnout můžete po pleťové masce, krémech, ale i...

Mohlo by vás zajímat