Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Natáčel se, jak spí. Streamer si tak za noc vydělal 350 tisíc korun, peníze mu naposílali fanoušci

Svět

  21:12
Los Angeles - Natáčel se, jak spí, a nechal ostatní, ať ho při tom ruší. Výsledkem je šestnáct tisíc dolarů na účtě. Americký streamer vysílal na internetové platformě Twitch, určené především k živému přenášení hraní počítačových her, svůj spánek. A vyplatilo se. Uživatelé mu skrz příspěvky, kterými ho z odpočinku v jednom kuse budili, naposílali neuvěřitelnou sumu.
Neklidná noc.

Neklidná noc. foto: Shutterstock

Sociální sítě už dnes dokážou uživatelům vydělat nemalý obnos. Důkazem je platforma Twitch – tu denně sledují miliony především mladých lidí, kteří zde mají své hrdiny. Aktivní uživatelé zde svou tvorbu streamují, tedy živě vysílají, a diváci na ně můžou v reálném čase reagovat. A také je podpořit zasláním určité částky, která se následně objeví na obrazovce samotného streamu.

Nejčastěji jsou zde k vidění přenosy z hraní počítačových her, kdy fanoušci sledují svého oblíbeného „twitchera“, kterak prochází některou z populárních videoher. Není to ovšem jediný obsah, který na platformě lze vysílat – a také ne jediný způsob, jak vydělat peníze.

To teď celému světu ukázal uživatel s přezdívkou Asian Andy. Šestadvacetiletý muž z Los Angeles živě vysílal, jak leží v posteli a spí. Divákům streamu pak dal možnost mu celou seanci znepříjemnit.

Z platformy pro hráče se stala přehlídka pornohereček. Boj s nimi svádí jedna z největších firem světa

Na Twitchi lze nastavit, aby se po každém „donatu“ (přispění peněžitou částkou) během streamu rozezněla hudba, případně aby robot přečetl nahlas vzkazy, které uživatelé ke svému finančnímu příspěvku připojili.

Asian Andy tak neprožil zrovna klidný spánek. Škodolibí uživatelé nechávali zahrát hlasitou hudbu a zvuky, ozýval se štěkot psů nebo zvuk drnčícího budíku. Probdělou noc měl ale bohatě vykompenzovanou obnosy, které mu příznivci naposílali. Celková částka se nakonec vyšplhala až na neuvěřitelnou 16 tisíc dolarů (téměř 350 tisíc korun českých).

„Strašně moc vám děkuji,“ radoval se streamer na samotném konci vysílání. „Byl jsem zvyklý na to, že jezdím Uberem za šestnáct dolarů na hodinu.“ To už teď rozhodně nemusí – a stačilo se jen prospat.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat