Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Před nemocnicí v Neapoli po výbuchu vznikl obří kráter. Explozi nejspíš způsobil přívod kyslíku do zařízení

Před jednou z hlavních nemocnic v italské Neapoli se v pátek ráno po výbuchu otevřel ve vozovce obří kráter. foto: Twitter/@guadaraffa

Neapol - Před jednou z hlavních nemocnic v italské Neapoli se v pátek ráno po výbuchu otevřel ve vozovce obří kráter. Zraněn nebyl nikdo, ale do díry v zemi se zřítilo několik automobilů, informovala agentura ANSA. Podle místního tisku výbuch způsobil přívod kyslíku do nemocnice, vyšetřovatelé zatím vylučují úmyslné zavinění. Nemocnice zůstala kvůli explozi bez dodávek elektřiny.
  11:35

Podle neapolského deníku Il Mattino se na parkovišti před nemocnicí otevřela díra o velikosti 2000 až 2500 metrů čtverečních a hloubce až 20 metrů. Příčiny zatím nejsou známé. Podle deníku je ale možné, že explodoval přívod kyslíku a dalších plynů do nemocnice.

Ospedale del Mare patří se 400 lůžky k největším nemocnicím v Neapoli a okolí. Kvůli výbuchu byla přerušena dodávka elektrické energie ze sítě, nemocnice tak používá dieselové agregáty. „Chci ale ujistit, že nemocnice zůstává plně funkční,“ uvedl ředitel zdravotnického zařízení Ciro Verdoliva. Vedení nemocnice nechalo kvůli nedostatku elektřiny a teplé vody přesunout oddělení s pacienty nakaženými koronavirem.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...