26. října 2017 10:47, aktualizováno  13:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při explozi a požáru v jakartské továrně na pyrotechniku zemřelo nejméně 47 lidí

V objektu bylo v okamžiku tragédie přes 100 zaměstnanců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V objektu bylo v okamžiku tragédie přes 100 zaměstnanců. | foto: ČTK

Jakarta Na nejméně 47 mrtvých vzrostla bilance čtvrteční exploze a požáru v továrně na zábavní pyrotechniku v indonéské metropoli Jakartě. Dalších 46 lidí utrpělo zranění. Informovala o tom místní policie s tím, že deset lidí ještě zůstává nezvěstných.

Neštěstí postihlo továrnu na jakartském předměstí Tangerang. V objektu bylo v okamžiku tragédie přes 100 zaměstnanců. Indonéské úřady původně informovaly o 27 mrtvých a 43 zraněných, bilance se ale zvyšuje, jak záchranáři prohledávají vyhořelý objekt. Většina těl je údajně ohořelá k nepoznání.

Příčina neštěstí se vyšetřuje. Šéf tangerangské policie Hary Kurniawan řekl, že továrna začala fungovat teprve před dvěma měsíci. Podle Kurniawana může bilance obětí dále stoupat, protože řada zraněných utrpěla rozsáhlé popáleniny a je ve vážném stavu.

Snímek z videa, ve kterém se obyvatelé dívají na hustý kouř vycházející z...
Shořelo i několik automobilů stojících poblíž.

Exploze Tangerangem otřásla kolem 09:00 místního času (04:00 SELČ) a hasiči bojovali s plameny do odpoledních hodin. Budova provozu byla výbuchem a následným požárem silně poškozena a část objektu se zřítila. Shořelo i několik automobilů stojících poblíž.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz