4. listopadu 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž přivolal policii kvůli nálezu bomby. Spletl si ji s velkou cuketou

Cuketa není bomba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cuketa není bomba. | foto: Pressportal.de

BERLÍN Kvůli nálezu bomby z druhé světové války přivolal jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa na svou zahradu policii. Strážníci po důkladném prozkoumání zjistili, že jde sice skutečně o bombu, ale spíše vitamínovou. Důchodce totiž našel velkou cuketu, informovala policie v tiskové zprávě.

Zeleninu z čeledi tykvovitých podle policie na zahradu zřejmě někdo hodil přes živý plot. Cuketa byla čtyřicet centimetrů dlouhá, vážila pět kilo a podle policie byla „skutečně bombě velmi podobná“.

Pyrotechnici na místo povoláni být nemuseli. Muži, který nález učinil, se značně ulevilo a o zneškodnění předmětu se postaral sám, dodali policisté. Zda cuketu vyhodil, nebo snědl, policie neuvedla.

Nález bomb z druhé světové války ani po více než sedmdesáti letech od jejího konce není v Německu ničím výjimečným. Často se během jejich zneškodňování musí z domovů evakuovat tisíce lidí. Největší podobnou akcí v německých poválečných dějinách byla 3. září evakuace více než 60 tisíc obyvatel ve Frankfurtu nad Mohanem. Na počátku října muselo z podobného důvodu dočasně obydlí opustit 10 tisíc obyvatel jižní části Berlína.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz