10. října 2017 19:42, aktualizováno  19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražské Skořepce našli hasiči nebezpečné chemikálie. Majitel bytu skončil na psychiatrii

Hasiči v ulici Skořepka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči v ulici Skořepka. | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

PRAHA V jednom z domů v pražské ulici Skořepka byly nalezeny blíže nespecifikované chemikálie, u kterých hrozí nebezpečí výbuchu. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Pražští hasiči přivolali i policejního pyrotechnika.

Hasiči proto ve spolupráci s pražskou policii připravují evakuaci domu. Podle odborníků bezprostřední nebezpečí nehrozí, jak uvádí stránky HZS hlavního města Prahy

„Osmadvacetiletý uživatel předmětného bytu byl zadržen a s ohledem na aktuální zdravotní a psychický stav hospitalizován na psychiatrii,“ stojí na webu HZS. 

Hasiči v ulici Skořepka.
Hasiči v ulici Skořepka.

Podle velitele zásahu uzavřeli a vyklidili ulici z obou stran. Očekávaný pyrotechnik rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření, informují Hasiči Praha na svém Twitteru.

10.října 2017 v 19:43, příspěvek archivován: 10.října 2017 v 19:55

@PolicieCZ Na místo se dostavil pyrotechnik a z preventivních důvodů rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření a evakuaci dalších obyvatel.

V souvislosti s přechováváním většího množství chemikálií v domě začali kriminalisté prošetřovat možnou trestnou činnost. 

Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz