9. srpna 2017 7:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při náletech mezinárodní koalice na Rakku zemřelo za poslední den 29 civilistů

Bojovníci Syrských demokratických sil (SDF) před Rakkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bojovníci Syrských demokratických sil (SDF) před Rakkou. | foto: Reuters

DAMAŠEK Při leteckých úderech mezinárodní koalice na město Rakka, baštu teroristické organizace Islámský stát (IS) v Sýrii, zemřelo za poslední den 29 civilistů včetně 14 dětí. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.

Vedení koaličních sil informace zatím nekomentovalo. Dříve však uvedlo, že se usilovně snaží vyhnout se civilním obětem a zprávy o mrtvých civilistech vyšetřuje.

O město Rakka v současné době bojují jednotky arabsko-kurdské koalice za podpory mezinárodních sil vedených Spojenými státy. Podle oficiálních údajů bylo během zásahů mezinárodních jednotek od roku 2014 zabito nejméně 600 civilistů. Tato čísla jsou však podstatně nižší, než uvádí nezávislí pozorovatelé.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz