23. ledna 2018 11:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Proč utekl postřelený voják z KLDR? Zabil jsem člověka, přiznal při výslechu

Severokorejec uniká z automobilu po havárii směrem do Jižní Koreje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severokorejec uniká z automobilu po havárii směrem do Jižní Koreje. | foto: Youtube.com/James Pearson

SOUL/PCHJINGJANG Severokorejský voják, který v listopadu přeběhl ze Severní do Jižní Koreje a byl při tom několikrát postřelen, při výslechu uvedl, že v KLDR spáchal vraždu. Informoval o tom v úterý jihokorejský deník Dong-Ah ilbo. Jihokorejské úřady odmítly informaci jakkoli komentovat, protože vyslýchání 24letého vojáka ještě neskončilo.

Mladý voják při útěku projel v terénním voze severokorejské kontrolní stanoviště, ale následně s autem uvázl zřejmě v příkopě. Zběh pak z auta vyskočil a na jihokorejskou stranu utíkal, zatímco severokorejští vojáci na něj ze vzdálenosti pouhých několika metrů zahájili palbu. Průběh dramatického útěku zachytilo několik bezpečnostních kamer.

Severokorejský voják se nyní zotavuje v nemocnici. Lékaři tento týden rozhodnou, zda jej propustí. Z nemocnice bude mladík přemístěn do adaptačního střediska pro přeběhlíky, informovala jihokorejská agentura Jonhap.

ČTK