Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PROCHÁZKOVÁ píše z cesty: Noční loď na řeckou pevninu je nacpaná k prasknutí

Svět

  9:07
Lístky na lodě směřující na řeckou pevninu z ostrova Chios jsou vyprodány na mnoho dní dopředu. Mnozí uprchlíci jsou nuceni proto kempovat v parcích i na plážích, v hlavním parku Chiosu vytvořil tábor Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR).
Lístky na lodě směřující na řeckou pevninu z ostrova Chios jsou vyprodány na...

Lístky na lodě směřující na řeckou pevninu z ostrova Chios jsou vyprodány na mnoho dní dopředu. foto: Petra Procházková, Lidové noviny

V některých místních hospodách jako například podniku „PIZZA PALACE“ přizpůsobili situaci i jídelníček – k pizze dávají za malý příplatek hromadu hranolků.

V hlavním parku Chiosu vytvořilo tábor UNHCR.

V hlavním parku Chiosu vytvořilo tábor UNHCR.

Jak nám vysvětlil pan vedoucí, původem Rumun, „tihle lidé nemají většinou moc peněz, tak je třeba, aby se najedli dosyta za co nejmenší částku“.

Restaurace také bleskově zakoupila prodlužovačky s „jezevčíky“, tedy mnoha zásuvkami, aby si každý bezplatně mohl nabít telefon.

Nedělní noční loď je nacpaná k prasknutí. Vydávám se na plavbu spolu s lidmi, kteří nejen, že nevědí, co je na pevnině čeká, ale mnozí ani kam přesně směřují.

Restaurace bleskově zakoupila prodlužovačky s mnoha zásuvkami, aby si každý...

Restaurace bleskově zakoupila prodlužovačky s mnoha zásuvkami, aby si každý bezplatně mohl nabít telefon.

Další postřehy Petry Procházkové z cesty za uprchlíky:

Petra Procházková o víkendu dorazila z tureckého pobřeží na řecký ostrov Chios. Na rozdíl od některých uprchlíků, kteří se na ostrov snažili dostat na gumovém člunu, zažila podstatně lepší a bezpečnější cestu turistickou loďí. Na Chiosu uprchlíky nikam nezavírají, pouze je zaregistrují.

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...