Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN
10. září 2017 14:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prudké deště způsobily záplavy v Livornu, nejméně šest mrtvých

Následky ničivých záplav v Livornu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Následky ničivých záplav v Livornu | foto: Reuters

Livorno Nejméně šest obětí si vyžádaly záplavy v toskánském městě Livornu, které vyvolaly prudké noční deště. Další tři lidé jsou pohřešováni. Informoval o tom dnes web deníku La Repubblica s odvoláním na místní hasiče.

Kolem druhé hodiny ranní udeřily na město prudké deště, za čtyři hodiny napršelo 400 milimetrů vody. Několik rozvodněných říček posléze toto přístavní město zatopilo. Voda protékající ulicemi unášela vozy.

Čtyři z obětí byli členové jediné rodiny - dítě, jeho rodiče a dědeček zůstali uvěznění v přízemí domu. Další tělo bylo nalezeno v místě poškozeném sesuvy půdy. Jeden člověk zemřel při autohavárii, k níž došlo během lijáku. Další tři osoby se pohřešují, uvedli hasiči.

Úřad pro civilní ochranu vyhlásil druhý nejvyšší stupeň ohrožení ve Florencii; bouře, které se spustily v sobotu večer nad severoitalskou Ligurií se přesouvají směrem na jih.

Prudké deště dnes ráno zatopily i ulice hlavního města Říma. V důsledku byly uzavřeny některé ulice, části metra nejsou v provozu a některé z jeho stanic byly zavřeny.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

P. Balcar Entropie roste. 15:10 10.9.2017