22. března 2012 15:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sarkozy: Potrestáme ty, co navštěvují webové stránky extremistů

Nicolas Sarkozy na pohřbu vojáků, které zabil Mohamed Merah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolas Sarkozy na pohřbu vojáků, které zabil Mohamed Merah | foto: ČTK

PAŘÍŽ Francouzský prezident Nicolas Sarkozy po zneškodnění extremistického pachatele vražd sedmi lidí v Toulouse a Montaubanu přislíbil zavést opatření k boji s propagací extremismu ve Francii.

Na tiskové konferenci zároveň vyzval, aby lidé překonali své rozhořčení a vyhnuli se spojování islámu s terorismem.

Podle jeho slov selhaly veškeré pokusy, jak dopadnout podezřelého Francouze alžírského původu Mohameda Meraha živého. "Bylo již příliš mnoho mrtvých," prohlásil prezident.

ČTĚTE TAKÉ:

Merah byl dopaden dnes před polednem po 30 hodinové operaci, během níž policie obklíčila byt, kde se zabarikádoval a až po několika pokusech se dostala dovnitř. Po krátké intenzivní přestřelce se pak Merah pokusil uniknout oknem. Při pádu z něj zemřel.

Sarkozy zemi opakovaně vyzval k jednotě a apeloval na Francouze, aby nezobecňovali případ, se kterým nemá muslimské obyvatelstvo nic společného.

Upozornil také, že každý, kdo bude na internetu opakovaně navštěvovat či propagovat stránky s teroristickým podtextem, nebo stránky vyzývající k nenávisti, bude v budoucnu potrestán. To bude platit i pro ty, kteří se vydají do zahraničí za účelem výcviku spojeného s terorismem.

Oznámil rovněž, že požádal ministra spravedlnosti o vyšetření propagace extremistických ideologií ve vězeňském prostředí. "Naše vězení by neměla být půdou pro indoktrinaci," prohlásil Sarkozy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz