24. června 2012 10:14, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sestry-dvojčata jsou po operaci. Jedna stále není při vědomí

Trosky českého autobusu, který havaroval na chorvatské dálnici A1 nedaleko tunelu  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trosky českého autobusu, který havaroval na chorvatské dálnici A1 nedaleko tunelu | foto: ČTK

ZÁHŘEB/PRAHA Obě vážně zraněné české dívky, které jsou po nehodě autobusu na klinice v Záhřebu, byly operovány. Jedna z nich ale ještě prý není při vědomí. Utrpěla těžké zranění hlavy. Stav obou 13letých dívek je ale stabilní.

Dívky jely na dovolenou s babičkou. Rodiče za nimi přijeli v sobotu, a jsou stále s nimi.

Lékaři v Gospiči mezitím rozhodli, že 26 zraněných turistů může dnes odletět domů. Dalších 14 lidí, kteří utrpěli těžší zranění, bude převezeno do Česka do tří dnů. Zraněné Čechy v Gospiči navštíví velvyslanec v Chorvatsku Karel Künhl a konzulka v Rijece Jindra Malá. Oba ocenili práci chorvatských lékařů a záchranářů, píše Večernji list.

Do Gospiče už dorazili tři policejní psychologové z Brna.

26 turistů z havarovaného autobusu strávilo noc v nemocnici na pozorování, chorvatský ministr zdravotnictví Rajko Ostojić ale oznámil, že dnes budou propuštěni a odletí českým armádním speciálem ze Zadaru. Letadlo odlétá z Česka v 11 hodin, ve 13 hodin by mělo přistávat v Zadaru. Zraněné přiveze odpoledne.

ČTĚTE TAKÉ:

Chorvatská policie by měla dnes informovat o příčinách nehody. Zatím se předpokládá, že za ni může mikrospánek řidiče.

Při sobotní nehodě autobusu s českými turisty, kteří mířili na dovolenou na Makarskou riviéru, na dálnici A1 ve středním Chorvatsku zemřelo osm osob. Vozidlem jelo celkem 51 lidí.

, mtrMiluše Trefancová

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.