13. ledna 2013 17:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Slováci mě urazili, bavit se s nimi už nebudu, naštval se Zeman

Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman | foto: MAFRA, Dan Materna

BRATISLAVA/PRAHA Miloš Zeman nedá slovenským médiím žádný rozhovor. Naštval ho komentář deníku SME, kde o něm napsali, že je vůbec nejhorším ze všech uchazečů o Hrad.

Zemana tento názor natolik popudil, že se rozhodl nedát rozhovor žádným novinářům ze Slovenska. "Po článku SME nebudu slovenským médiím poskytovat žádné rozhovory," uvedl Miloš Zeman na dotaz reportéra TA3, který ho odchytil v sobotu večer po ukončení hlasování. Podle moderátorky televize Zeman rovněž zrušil předem naplánovaný rozhovor, který měl televizi poskytnout a který se měl odvysílat ve speciálním volebním studiu.

Co přesně v inkriminovaném článku v deníku SME zaznělo? Jeho autor psal, že příchod Zemana na Pražský hrad by byl nejen pokračováním, ale i vystupňováním a zvulgárněním Klausovy politiky oslabování právního státu a demokratické kontroly moci, nacionalismu a odmítání vyrovnat se s minulostí. 

ČTĚTE TAKÉ:

Období Zemanovy vlády v letech 1998 až 2002 přirovnal komentátor k vládnutí bývalého autoritářského slovenského premiéra Vladimíra Mečiara, a to včetně primitivismu a vulgárnosti v politice. "I když Zeman, pyšnící se svým vzděláním, výpady proti kritikům obvykle zaobalil trochu lépe než přízemnější Mečiar, obsah jejich vyjádření zůstal stejný," stálo v článku.

ČLÁNEK, KTERÝ NAŠTVAL ZEMANA, NAJDETE ZDE.

Tereza Šupová, mtr

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz