12. srpna 2019 21:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Slovenskem otřásla brutální vražda. Muž zabil souseda kvůli stížnosti na příliš hlasitou hudbu

Slovenská policie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská policie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Bratislava Slovenskem otřásla brutální vražda pětatřicetiletého muže, který zašel k pětašedesátiletému sousedovi v západoslovenské obci Poriadie na Myjavě, aby si slušně postěžoval na příliš hlasitou hudbu. Opilý důchodce ho na oplátku zmlátil, poté přivázal k autu a táhl, dokud mladší z dvojice nezemřel.

Přiopilý soused stěžovatele nejdříve napadl, udeřil jej železnou trubkou do hlavy. Agresorovo konání se snažili přerušit kamarádka zraněného a další soused, muž je však začal ohrožovat kovovou mačetou. Poté, co se jim podařilo utéci, přivolali policii.  Mezitím důchodce mladšího muže přivázal popruhem za nohy k autu a kilometr ho vláčel lesem. Poté zastavil, tělo pohodil a ujel, uvedla v pondělí slovenská policie na Facebooku.

Přístřešek, pod kterým měl starší muž napadnout mladšího souseda.

Přístřešek, pod kterým měl starší muž napadnout mladšího souseda.

K hádce a jejímu krvavému finále došlo podle policie v sobotu večer. Policisté při domovní prohlídce u zadrženého našli nelegálně vlastněné zbraně. Útočníkovi podle policie za mimořádně závažný zločin hrozí 15 až 20 let vězení. Oba sousedé podle médií sdíleli společný dvůr a údajně již dříve měli spory.

ČTK, Lidovky.cz

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz