Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Utíkáte kvůli Trumpovi do Kanady? Prodáme váš dům, vtipkovala realitka. Volají jí stovky lidí

Svět

  13:45
CHARLESTON/PRAHA - Z výsledku prezidentské volby v USA se neraduje jen Donald Trump, ale i realitní makléř ze státu Jižní Karolína. Jeff Cook na billboardu vyzývá zájemce, kteří se chtějí přestěhovat do Kanady, aby se na něj obrátili, pokud budou chtít prodat svůj dům. Poté, co začalo být jasné vítězství republikánského kandidáta, desítky lidí začaly do realitní agentury skutečně volat o pomoc.

Vynalézavá reklama americké realitní kanceláře vyvolala po zvolení Trumpa prezidentem bouřlivou odezvu. foto: Twitter: @ChasCityPaper

Už v srpnu dostal realitní makléř z města Charleston na pobřeží Atlantiku výborný nápad, jak si udělat reklamu a přilákat pozornost. Zaplatil si billboard s podobiznami prezidentských kandidátů Trumpa a jeho protivnice Hillary Clintonové. „Stěhujete se do Kanady? Pomůžeme vám prodat váš dům“, stojí na něm.

22.července 2016 v 21:58, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 12:36

Be on the lookout for Jeff Cook’s billboard when you’re on the road this weekend https://t.co/BuZOdnMxGI #chs https://t.co/08zkGzQroM

Jakmile se v průběhu volební noci začaly zvyšovat Trumpovy šance na prezidentství a získával postupně rozhodující státy na svou stranu, billboard myšlený původně jako vtip zapůsobil. „Každou postupující minutu jsme zaznamenávali nových 5 až 10 volajících,“ popsal Cook pro stanici CNN. Na konci večera to prý bylo celkově 380 telefonátů žádajících seriozně o pomoc.

Proti novému prezidentovi protestují již druhý den. Je to nefér, řekl Trump

Do realitní agentury volali nejen lidé z Jižní Karolíny, ale z celých USA. „Uvědomili jsme si, že existuje velké množství lidí, kteří se skutečně obávají budoucnosti. Přitom to začalo pouze jako vtip k přilákání pozornosti,“ uvedl Cook.

Jeho realitním makléřům tak nezbývá nic jiného než se snažit volajícím pomoct. Žádají od nich však i pomoc ve věci, se kterou nemají co do činění. „Mnoho lidí po nás chce, abychom jim pomohli s imigračními papíry, což ale očividně není náš obor. Prostě jen pomáháme lidem prodávat jejich nemovitosti,“ podělil se o své zkušenosti realitní agent.

Radši na Jupiter

Že se po zvolení Trumpa prezidentem odstěhují z USA, předeslaly i některé americké celebrity. Jak moc to myslely vážně a nakolik to byl pouze vtip, není jasné.

Bryan Cranston přebírá cenu Emmy.
Samuel L. Jackson

Například hlavní hvězda televizního seriálu Breaking Bad (v češtině Perníkový táta), herec Bryan Cranston, před volbami řekl, že Trumpovo zvolení zní úplně nereálně. „Věřím, že se to proboha nestane. Určitě bych se odstěhoval,“ řekl v podcastu The Bestseller Experiment.

Nevybíravě se k Trumpovu potenciálnímu úspěchu stavěl i Samuel Lee Jackson známý například z Tarantinova filmu Pulp Fiction. „Pokud se ten z*****syn stane prezidentem, přestěhuji svoji černou p***l do Jižní Afriky,“ řekl v televizní show Jimmyho Kimmela.

Svoje nesympatie vyjádřila i zpěvačka Cher. „Odstěhovala bych se na Jupiter,“ napsala na twitter o vizích Trumpa prezidentem. Podobně reagovala i Barbara Streisandová, známá podporovatelka Clintonů. „Půjdu tam, kam mě pustí, nebo aspoň do Kanady,“ uvedla.

17.června 2015 v 00:46, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 12:43

@gabeAlfassy IF HE WERE TO BE ELECTED,IM MOVING TO JUPITER

Komička Amy Schumerová řekla, že se klidně naučí španělsky, aby se mohla přestěhovat do Španělska. „Ale vlastně se klidně přestěhuji kamkoliv,“ dodala. Dlouholetý moderátor „Denní show“ a spisovatel Jon Stewart s nadsázkou uvedl, že si pořídí raketu a odstřelí se na jinou planetu. „Kdyby Trump zvítězil, znamenalo by to, že tahle planeta zešílela,“ uvedl.

Autor: