25. července 2019 10:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rapper A$AP Rocky byl ve Švédsku obviněn z napadení. Nepomohla mu ani Trumpova přímluva

Americký rappový umělec ASAP Rocky na přehlídce jarní/letní kolekce Alexandera... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký rappový umělec ASAP Rocky na přehlídce jarní/letní kolekce Alexandera... | foto: Reuters

Stockholm Americký hudební interpret A$AP Rocky byl obviněn z napadení při pouliční rvačce ve Stockholmu, a zůstane proto ve vazbě. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na švédskou prokuraturu. Do případu se minulý týden osobně vložil americký prezident Donald Trump, který vyzval k propuštění hudebníka a zaručil se za jeho případnou kauci.

Třicetiletý hudebník, producent a model z Harlemu, jehož pravé jméno je Rakim Mayers, byl zatčen 3. července spolu se dvěma členy svého doprovodu v souvislosti s bitkou v centrum švédské metropole, která se odehrála 30. června.

Mary J. Blige a ASAP Rocky vystupují v roce 2017 na předávání cen BET v Los...
ASAP Rocky, který je aktuálně ve švédské vazbě.

Mayers byl obviněn z napadení, uvedl ve čtvrtečním prohlášení švédský žalobce. Pokud bude odsouzen, hrozí mu trest v maximální výši dvou let vězení.

„Dnes (ve čtvrtek) jsem zahájil trestní řízení proti třem osobám podezřelým z napadení, které způsobilo ublížení na zdraví. Došel jsem k závěru, že předmětné události jsou trestným činem navzdory tvrzením o sebeobraně a provokaci,“ uvedl žalobce Daniel Suneson s tím, že původně chtěl Mayerse obvinit pouze z napadení ve stadiu pokusu.

Rapper přijel do Švédska kvůli vystoupení na hip-hopovém festivalu. Kvůli svému zadržení musel zrušit zbytek svého evropského turné.

Jeho případ vzbudil celosvětovou pozornost poté, co americký prezident Trump vyzval švédského premiéra Stefana Löfvena, aby hudebníka propustil. Uvedl, také, že je ochoten se osobně zaručit za jeho kauci.

19.července 2019 v 22:01, příspěvek archivován: 25.července 2019 v 10:44

Just spoke to @KanyeWest about his friend A$AP Rocky’s incarceration. I will be calling the very talented Prime Minister of Sweden to see what we can do about helping A$AP Rocky. So many people would like to see this quickly resolved!

Löfven ústy svého mluvčího Trumpovi vzkázal, že do Mayersova případu nemůže ani nebude zasahovat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz