22. listopadu 2012 7:37, aktualizováno  7:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Syrské letectvo napadlo nemocnici, zabilo 40 lidí

Civilisté a příslušníci Svobodné syrské armády u zbořeného domu po náletu syrské armády | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Civilisté a příslušníci Svobodné syrské armády u zbořeného domu po náletu syrské armády | foto: Reuters

DAMAŠEK Na 40 lidí zahynulo při náletu syrského vládního letectva na nemocnici ve městě Halab na severu země. Informovala o tom televize CNN na svých internetových stránkách s odvoláním na syrské povstalecké zdroje.

Halab patří mezi bašty povstalců, obě strany konfliktu o něj už řadu dní bojují.

Nálet se podle CNN odehrál ve středu pozdě večer. Televize uvedla, že získala od povstalců záběry z místa, na kterých je vidět částečně zborcenou budovu, která přiléhá k hlavní budově nemocnice. V zasaženém objektu podle CNN obvykle bývalo mnoho pacientů, ale ukrývali se tam i povstalci.

Není jasné, kolik obětí tvoří civilisté a kolik ozbrojenci. Zástupci povstalců pouze sdělili, že mezi mrtvými jsou dvě zdravotní sestry.

Boje v Sýrii mezi stoupenci režimu prezidenta Bašára Asada a povstalci trvají už 20 měsíců. Podle syrské opozice si celkem konflikt vyžádal už 39.000 obětí. Informace ale není možné ověřit z nezávislých zdrojů, protože syrský režim brání práci zahraničních novinářů.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz