Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Těhotenský test v ruce Panny Marie pobouřil věřící

Svět

  18:08
AUCKLAND - Provokativní plakát před anglikánským kostelem v Aucklandu na Novém Zélandu vzbudil nevídaný rozruch. Je na něm totiž vyobrazená zděšená Panna Marie s pozitivním těhotenským testem v ruce.

Billboard s těhotnou Pannou Marií foto: facebook.com

Billboard s Pannou Marií před kostelem sv. Matouše nechal vytvořit anglikánský kazatel Glynn Cardy. Chtěl tak před Vánocemi upozornit na těžkou situaci svobodných matek.

„Představy o Vánocích s pozlátkem jsou příjemné: Santa, sobi a koledy. Vedle toho si ale připomínáme také skutečné těhotenství, skutečnou matku a skutečné dítě,“ vysvětluje Cardy podle serveru telegraph.co.uk.

„Jsou o opravdové úzkosti, odvaze a naději. Marie byla svobodná, mladá a chudá,“ doplňuje výstřední duchovní, který na sebe upozornil již před dvěma lety, když před kostel umístil obraz sv. Josefa a Panny Marie po sexu s textem: „Chudák Josef, Bohu se jen tak někdo nevyrovná.“

Detail billboardu.

Víc než Bohorodička s těhotenským testem však některé věřící namíchla soutěž o popisek k obrazu, kterou Cardy vyhlásil na svém webu.

Objevily se v ní totiž pro někoho těžko snesitelné poznámky, jako například „Hurá! Doufám, že to je holka,“ nebo „Když řeknu, že jsem panna, máma s tátou mě nazabijou.“ Největší rozhořčení ale způsobil návrh „A teď kudy do nejbližší interrupční kliniky?“

„Překročili jste všechny meze! Marie by neměla figurovat v takové hanebné kampani, jakkoli jsou její záměry dobré či špatné,“ zlobí se například jeden z návštěvníků stránek.

A s kritikou přišli i novozélandští katolíci. „U svatého Matouše opět ukázali, že se vzdálili pravému křesťanství, přestože možná mají srdce na správném místě,“ myslí si mluvčí aucklandské diecéze Lyndsay Freerová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat