Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tisíce cestujících uvízly kvůli poruchám ve vlacích ve Francii. Ze zdravotních důvodů bylo několik lidí evakuováno

vlak TGV | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy vlak TGV | foto: ČTK

Paříž Tisíce cestujících uvázly kvůli problémům s elektřinou přes noc ve vysokorychlostních vlacích TGV na jihozápadě Francie. Zoufalí pasažéři zveřejňovali na sociálních sítích prosby o vodu, jídlo či čerstvý vzduch.

Ukazovali rovněž fotografie dětí spících na podlaze a popisovali, jak hrozné bylo mít až 20 hodin v kuse na obličeji roušku, napsala agentura AP. Podle zpravodajského webu franceinfo muselo být ze zdravotních důvodů z vlaků evakuováno několik lidí.

„Za řadu problémů s dodávkou elektřiny“, které začaly v neděli odpoledne a zastavily provoz na jihozápadě Francie, se železniční společnost SNCF omluvila. Čtyři vysokorychlostní vlaky spojující Bordeaux s ostatními městy v regionu uvázly na kolejích dlouho do noci, což mělo dopad i na další spoje, dodala společnost.

Cestující byli během noci či v pondělí ráno odvezeni zpět do míst, odkud na cestu vyrazili. Do cílových stanic je pak většinou odvezly jiné vlaky či autobusy. Jak poznamenala agentura AP, problémy s elektřinou se vyskytly zrovna v době, kdy se miliony Francouzů začaly vracet domů z prázdnin. Doprava se nejspíš vrátí zpět do normálu až během úterního rána, uvedla společnost SNCF. Dodala, že věc už začala vyšetřovat.

SNCF všechny cestující odškodní trojnásobkem ceny lístku, nechal se slyšet francouzský státní tajemník zodpovědný za dopravu Jean-Baptiste Djebbari. Železniční společnost bránil s tím, že její zaměstnanci cestujícím ve vlacích distribuovali roušky, vodu i jídlo.

Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

Hlavní nádraží v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Populární zážehové motory ztrácí na spolehlivosti, problémy začínají u oleje

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po letech převahy dieselů se pozornost obrací k zážehovým motorům, o kterých se říká, že jejich údržba je méně...

Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat,...