Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TripAdvisor varoval své uživatele před thajským resortem, který poslal turistu za mříže kvůli kritické recenzi

Svět

  13:39
Bangkok - Společnost TripAdvisor vydala varování ohledně thajského hotelu Sea View Resort & Spa Koh Chang, který se soudil s americkým turistou. Ten o ubytování napsal kritickou recenzi, kvůli níž mu hrozily dva roky vězení za pomluvu podle místního zákona.

Resort The Sea View v oblíbené thajské turistické destinaci Ko Čang. foto: Sea View Koh Chang

Webová stránka pro cestovní recenze publikovala na své platformě varování, že tento hotel zahájil trestní řízení proti jejich uživateli za napsání a zveřejnění recenze. 

„Hotel uplatňuje svá zákonná práva podle místních zákonů, nicméně je naší úlohou vás o tom informovat, abyste to vzali v úvahu při výběru ubytování,“ píše TripAdvisor.

Podle BBC společnost TripAdvisor také ve svém prohlášení uvedla, že věří v právo každého uživatele informovat o svých zkušenostech z cest, ať už dobrých či špatných.

„TripAdvisor se zásadně staví proti takovým krokům, kterých využil hotel Sea View Resort & Spa Koh Chang, aby někoho poslal do vězení za vyjádření vlastního názoru,“ píše BBC.

Turista z USA Wesley Barnes se, po dvou strávených nocích za mřížemi, tento týden vrátil zpět do Spojených států, veřejně se omluvil hotelovému rezortu za svou nepěknou recenzi, a ten svá obvinění stáhl. Po Bernesově bezpečném návratu domů vytáhl do boje proti hotelu samotný TripAdvisor, a na svých stránkách uvedl, že Sea View Resort & Spa Koh Chang je zodpovědný za uvěznění amerického turisty, který pouze vyjádřil svůj názor.

„Jsme velice zklamaní z varování, které vydala společnost TripAdvisor. Je velice zavádějící a postrádá kompletní informace o incidentu,“ vyjádřil se hotel k upozornění pro The New York Times.

Neshoda v thajském resortu

Wesley Barnes pobýval v thajském resortu kvůli pracovním povinnostem, a celý incident vznikl z toho důvodu, že si chtěl k večeři přinést vlastní lahev alkoholu. Došlo k hádce s personálem ohledně poplatku, který byl Američanovi nakonec manažerem odpuštěn. V hotelové zprávě bylo uvedeno, že Barnes způsobil rozruch.

Po ukončení pobytu napsal Barnes na TripAdvisor kritickou recenzi, o níž se hotel vyjádřil jako o vymyšlené a škodlivé, a zažaloval ho za pomluvu, což vedlo k jeho zatčení. Americkému turistovi tak hrozily dva roky v thajském vězení.

Následkem soudní pře Wesley Barnes přišel o své zaměstnání, a vyjádřil obavy o získání nového kvůli incidentu. Na druhé straně hotel Sea View Resort & Spa Koh Chang si postěžoval, že v důsledku negativních recenzí přišel o některé klienty.

TripAdvisor se postavil za amerického klienta a pomohl mu s placením soudních poplatků. Snažil se také o dohodu mezi oběma stranami, jejímž výsledkem byla upřímná omluva za napsanou recenzi žádána hotelem, výměnou za zproštění obvinění proti Barnesovi. V rámci dohody zazněla i žádost pro TripAdvisor, aby na stránky hotelu nevložil varování „červeného stupně“.

TripAdvisor totiž vydává na svém webu varování různých stupňů pro bezpečné cestování.

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat