15. září 2017 14:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Podle Trumpa policie znala teroristu z londýnského metra. Spekulace, říká policie

Trump navštívil zpustošenou Floridu, chválil práci místních úřadů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump navštívil zpustošenou Floridu, chválil práci místních úřadů. | foto: Reuters

LONDÝN Páteční teroristický útok v londýnském metru spáchal člověk, o kterém londýnská policie věděla. Na Twitteru to napsal americký prezident Donald Trump. Britské úřady ovšem dosud nic takového neuvedly a média o tom zatím ani nespekulují.

„Další útok v Londýně od ztraceného teroristy. Tohle jsou nemocní a dementní lidé, kteří byli v hledáčku Scotland Yardu. Musí být proaktivní!“ napsal Trump na adresu londýnské policie.

15.září 2017 v 12:42, příspěvek archivován: 15.září 2017 v 14:42

Another attack in London by a loser terrorist.These are sick and demented people who were in the sights of Scotland Yard. Must be proactive!

Není ale jasné, o co své tvrzení hlava Spojených států opírá. Světová média nepřinesla dosud o pachateli či pachatelích útoku žádné zprávy. Britská policie pouze oznámila, že případ vyšetřuje jako teroristický čin, při kterém byla použita improvizovaná nálož.

Podle novináře Simona Cullena britská policie k Trumpovým tweetům řekla, že se jedná o čisté spekulace. „A žádná spekulace není nápomocná,“ dodala prý policie.

15.září 2017 v 14:19, příspěvek archivován: 15.září 2017 v 14:39

@SadiqKhan @realDonaldTrump @CNN London Police have just told me that Trump's tweet about #ParsonsGreen is "pure speculation". Police add: "Any speculation is unhelpful".

ČTK, Lidovky.cz