Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ugandský imám po dvou týdnech manželství zjistil, že jeho ,žena’ je muž. Odhalili ho při krádeži televize

Svět

  10:02
Ugandský imám, šejk Mohammed Mutumba, byl zbaven duchovní funkce kvůli své nedávné svatbě. Po dvou týdnech manželství se totiž ukázalo, že jeho „nevěsta“ je muž.

Uganský imám si omylem vzal muže. foto: youtube.com

Skutečnou identitu šejkovy nové manželky, údajné Swabullah Nebukeeraové, odhalila až policie, když „ji“ zatkla. Přeskakovala totiž plot k sousedům, aby jim ukradla televizi, napsal ugandský server Daily Monitor. 

Během výslechu se zloděj přiznal, že se jmenuje Richard Tumushabe a že imáma v prosinci nalákal do tradičního sňatku, aby ho později mohl okrást.

27letý imám o celém podvodu údajně neměl tušení a nyní je v šoku. Podle serveru nation.co.ke je z celé události zdrcen a bude potřebovat profesionální pomoc.

Svému příteli Amisimu Kibungovi se sice prý svěřil, že si jeho choť nechává oděv, i když jde spát, ani tak ji ale oba nepodezírali. „Měl sladký jemný hlas a pohyby jako žena,“ řekl Amisi. Soused místním reportérům prozradil, že se imánovou „nevěstou“ nechal také oklamat, protože obvykle nosila hidžáb.

„Dělal všechny obvyklé domácí práce, vařil, pral. Nebylo jednoduché rozeznat, že je za ženu jen převlečený,“ řekl Henry Mukwaya pro Daily Monitor.

Přestože se zdá, že je Mohammed Mutumba v podvodu nevinně, představení mešity se usnesli, že imáma sesadí z jeho svaté funkce. Kvůli tak neobvyklé události prý neměli na výběr. Pro mešitu v ugandském regionu Kayunga Mohammed Mutumba pracoval čtyři roky a byl jedním ze tří imámů.

Témata: Islám, manželství

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat