Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Únosce Castro se možná neúmyslně uškrtil při masturbaci

Svět

  21:22
CLEVELAND - Únosce tří žen z amerického Clevelandu Ariel Castro možná nespáchal ve vězení sebevraždu, ale mohl se udusit při extrémní autoerotické praktice. Podle zveřejněné zprávy úřadu spravujícího věznice v Ohiu dozorci v době jeho smrti nechodili do cely na pravidelné kontroly a falšovali záznamy. Původní závěr přitom tvrdil, že muž odsouzený na doživotí se ve své cele začátkem září oběsil.

Ariel Castro u soudu foto: ČTK

Když byl Castro objeven mrtev, měl kalhoty stažené ke kotníkům, což podle zprávy ohijského úřadu pro rehabilitaci a nápravu (DRC) naznačuje možnost, že Castro zemřel v důsledku extrémní masturbační praktiky zvané autoerotická asfyxie. Při ní člověk pomocí škrcení či dušení brání okysličování vlastní krve a mozku, čímž dosahuje pocitu sexuálního uspokojení.

PSALI JSME:

Podle zprávy Castro netrpěl sebevražednými sklony a nenechal dopis na rozloučenou, z čehož se dá usuzovat, že se mohl uškrtit neúmyslně v důsledku této nebezpečné praktiky.

Závislost na sexu

Sám třiapadesátiletý muž se během soudního procesu označil za nemocného a tvrdil, že je chorobně závislý na sexu. Zpráva uvádí, že dozorci v posledních šesti hodinách před Castrovou smrtí vynechávali pravidelné kontroly jeho cely, které měli provádět každou půlhodinu. Poté falšovali kontrolní záznamy.

Podle kamerových záznamů vynechali během odpoledne a večera před vězňovou smrtí dozorci nejméně osm kontrol. Castro do letoška zadržoval ve svém sklepě tři mladé ženy, které unesl v letech 2002-2004. Ženy někdy držel v řetězech, opakovaně je týral a sexuálně zneužíval. S jednou měl potomka, další opakovaně donutil k potratu. Soud jej poslal za mříže na doživotí plus 1000 let.

Castrovy činy vyšly najevo, když se za pomoci jednoho ze sousedů začátkem května podařilo utéci jedné z žen, která zavolala na tísňovou linku. Dva dny poté byl muž zatčen.

Castro by řidičem školního autobusu až do loňska, kdy byl propuštěn kvůli opakovaným disciplinárním přestupkům. Dům, ve kterém ženy věznil, byl spolu se dvěma sousedními domy stržen.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat