26. března 2017 8:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Kalifornii se střetli Trumpovi stoupenci a odpůrci

Příznivci a opůrci amerického prezidenta Donalda Trumpa se střetli na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příznivci a opůrci amerického prezidenta Donalda Trumpa se střetli na... | foto: AP

WASHINGTON Potyčky se rozpoutaly mezi příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa, kteří v sobotu demonstrovali na pláži v Jižní Kalifornii, a prezidentovými odpůrci. Odpůrci Trumpa na jeho stoupence zaútočili pepřovým sprejem, informovala v neděli agentura AP s odvoláním na americké úřady. Čtyři lidé byli zatčeni.

Na podporu Trumpa se na kalifornské pláži Bolsa Chica vydalo na pochod asi dva tisíce lidí. Násilnosti vzplály, když se pochod přiblížil ke zhruba třicítce odpůrců. Někteří z nich začali na organizátory demonstrace stříkat pepřový sprej, uvedl místní policista Kevin Pearsall.

List The Los Angeles Times napsal, že Trumpův odpůrce, který údajně útočil pepřovým sprejem, byl pak shozen do písku a zkopán a zmlácen Trumpovými přívrženci.

Tři lidé byli zatčeni pro podezření z nelegálního použití pepřového spreje a čtvrtá osoba byla zadržena pro podezření z ublížení na zdraví, prohlásil Pearsall. Dvě osoby utrpěly lehká zranění, která se nevyžádala přivolání lékaře.

Počátkem tohoto měsíce se Trumpovi stoupenci a odpůrci střetli při demonstracích v kalifornském Berkeley. Sedm lidí bylo zraněno a deset zatčeno.

Jeden z podporovatelů Donalda Trumpa křičí na jeho odpůrce.
Během pochodu Make America great again přišli jak podporovatelé Donalda Trumpa,...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz