Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Peru po 34 dnech zachránili rodinu ztracenou v pralese. Pomohl jim domorodý kmen

Svět

  20:39
Lima/Bogotá - Díky členům domorodého peruánského kmene Secoyů se po 34 dnech podařilo najít pohřešovanou Kolumbijku, která se ztratila v pralese na pomezí Peru a Kolumbie i se svými třemi dcerami. Zcela zesláblé, dehydratované a podvyživené je poté transportoval vrtulník kolumbijské armády na základnu Puerto Leguízamo, kde se ženy shledaly s otcem rodiny. Informoval o tom server BBC.
Prales v Kolumbii.  ilustrační snímek

Prales v Kolumbii. ilustrační snímek foto: Honza Brotánek, HedvabnaStezka.cz

Čtyřicetiletá Kolumbijka v pralese ztratila orientaci, když se vracela z návštěvy příbuzných v odlehlé oblasti poblíž kolumbijsko-peruánských hranic. Měla v tu chvíli s sebou své tři dcery ve věku 14, 12 a 10 let. Byla domluvená s manželem, který měl na rodinu čekat na konkrétním místě, aby ji doprovodil domů. Žena ale na místo nedorazila a muž poté zalarmoval policii, která vyhlásila pátrání.

Matka s dětmi bloudila v oblasti kolem řeky Putumayo celkem 34 dní, než narazila na příslušníky indiánského kmene Secoya. Ti uvědomili peruánské námořnictvo a to pak předalo zprávu kolumbijským úřadům.

Ze záběrů kolumbijské televize Caracol je patrné, že ženy po více než měsíci putování byly naprosto vyčerpané a z vrtulníku je museli vynést na lehátkách. Jejich těla byla pokrytá štípanci a oděrkami. „Kdybychom se každých 30 minut nenapily, omdlely bychom... Musely jsme pořád zastavovat a děvčata už nemohla chodit,“ řekla žena.

Rodina přežila v džungli jen díky pojídání bobulí, rostlin a semen. Vojáci ženy převezli do nemocnice, kde budou lékaři zkoumat, zda se nenakazily některou z chorob přenášenou moskyty jako je malárie nebo žlutá zimnice.

Autor: