Diskuze

V Polsku se zavřely volební místnosti. První dějství vyhrál současný prezident Duda, ještě ale není konec

Nejvíce hlasů v nedělních prezidentských volbách v Polsku dostal podle očekávání dosavadní šéf státu Andrzej Duda. Nadpoloviční většinu ale nezískal, takže se za dva týdny bude konat druhé kolo. V něm se Duda utká s kandidátem opozice Rafalem Trzaskowským, který v neděli skončil na druhém místě. Podle médií to ukazují odhady výsledků po uzavření volebních místností.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RF

Myslím si, že prezident Duda může být s výsledkem 1. kola voleb spokojen. Před pěti lety v 1. kole dostal 34,8 % ( včera 43,7%), jeho liberální protikandidát, prezident Komorowski dostal tehdy 33,8%, Trzaskowski včera 30,3%. Navíc může s jistotu počítat s voliči Bosaka (Konfederace) 6,8%, kteří opravdu "liberály" nesnáší.