31. července 2017 14:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Volný pohyb mezi EU a Británií skončí v březnu 2019. Vláda Mayové nechce říct, co pak

Theresa Mayová získala důvěru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Theresa Mayová získala důvěru. | foto: Reuters

LONDÝN Volný pohyb osob mezi Británií a Evropskou unií skončí v březnu 2019, kdy Spojené království unii opustí. Podle agentury Reuters to v pondělí prohlásil mluvčí předsedkyně britské vlády Theresy Mayové. Agentura připomněla, že britský ministr financí Philip Hammond minulý týden řekl, že po odchodu Británie z EU, takzvaném brexitu, nedojde k bezprostřední změně imigračních předpisů.

„Volný pohyb osob skončí v březnu 2019,“ řekl v pondělí novinářům mluvčí Mayové. Dodal, že vláda už stanovila některé podrobnosti, včetně návrhů, které se týkají práv občanů Evropské unie po brexitu.

„Další prvky imigračního systému po brexitu budou předneseny v pravý čas. Bylo by špatné spekulovat o tom, jak by mohly vypadat, nebo naznačovat, že volný pohyb osob bude pokračovat stejným způsobem, jako je tomu nyní,“ uvedl rovněž mluvčí.

V souvislosti s tím, že se členové vrcholného týmu Mayové v posledních dnech poněkud rozcházeli v tom, jaké jsou plány kabinetu pro brexit, mluvčí konstatoval, že postoje vlády ohledně odchodu z unie zůstávají takové, jak je určila premiérka v lednu.

Dodal zároveň, že podrobnosti realizačního období po brexitu jsou předmětem vyjednávání.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz