Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

‚Vrátili se pro něj mimozemšťané?‘ Záhadný monolit z pouště v Utahu zmizel, úřady od něj dávají ruce pryč

Svět

  7:32
Salt Lake City (USA) - Záhadný lesklý kvádr, který byl spatřený v odlehlé poušti na jihovýchodě Utahu před dvěma týdny, je pryč, upozornila agentura Reuters. O zmizení informovaly úřady a na sociálních sítích se objevily fotografie z místa, na kterých je vidět jen hromada kamení a malý kousek kovu ve tvaru trojúhelníku, které na místě zůstaly.

Neznámý monolit v Utahu. foto: Instagram - UtahDPSAeroBureau

Záhadný monolit uprostřed pouště začal jako magnet přitahovat turisty. První k němu doputovali 48 hodin od objevu

Úřady v Utahu o nálezu informovaly na počátku minulého týdne poté, co 3,6 metru vysoký kovový kvádr 18. listopadu objevila posádka vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých. 

Informace o tajemném objektu okamžitě vyvolala rozruch a řadu spekulací o tom, kde se objekt vzal. Podle některých mohli objekt umístit do pouště návštěvníci z vesmíru, podle jiné to mohl být fanoušek sci-fi filmu 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka, ve kterém se objevují podobné černé předměty vytvořené neznámým mimozemšťanem.

Úřady sice přesné místo, kde se monolit nacházel, neprozradily, nadšencům se však podařilo místo odhalit a na sociálních sítích se objevila řada fotek lidí se záhadným kvádrem dvakrát vyšším než průměrný dospělý člověk.

Nyní však objekt zmizel a zdá se, že nikdo neví kam. Federální Úřad pro správu půdy a ministerstvo pro veřejnou bezpečnost státu Utah uvedly, že o tom nic nevědí.

První lidé se dostali k monolitu v Utahu, fotí si zde fotky, které zveřejňují...
Místo, kde se v Utahu nachází mimozemsky vypadající monolit na Google Earth v...

„Obdrželi jsme zprávy, že nelegálně instalovaná stavba označovaná jako ‚monolit‘ byla odstraněna z veřejných pozemků Úřadu pro správu půdy neznámou stranou,“ uvedl úřad na svém webu. Objekt byl údajně odstraněn v pátek večer, napsala agentura Reuters.

Za záhadným monolitem v utahské poušti stojí možná známý sochař. Chtěl své dílo ukrýt, prozradil jeho syn

Na internetu se okamžitě spustila řada spekulací o tom, co se mohlo stát. Podle jedné osoby se „vesmírní mimozemšťané vrátili, aby ho odstranili“.

Umělecký svět spekuloval, že objekt by dílem sochaře Johna McCrackena, který zemřel v roce 2011. Jeho syn Patrick McCracken listu The New York Times řekl, že jeho otec mu v roce 2002 řekl, že by rád zanechal své umělecké dílo na odlehlém místě, kde by bylo objeveno později.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!