28. července 2017 7:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Zas***ý paranoidní schizofrenik,‘ pustil se šéf Trumpovy komunikace do kolegy z Bílého domu

Nový člen Trumpova týmu Anthony Scaramucci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový člen Trumpova týmu Anthony Scaramucci. | foto: Reuters

Nový šéf prezidentské komunikace Anthony Scaramucci se znovu drsně obořil na své kolegy v Bílém domě a prohloubil roztržku, která tento týden zaměstnává americké politiky i novináře a ohrožuje pověst týmu Donalda Trumpa. Scaramucci v rozhovoru pro časopis New Yorker ve čtvrtek zahrnul vulgárními útoky personálního šéfa Bílého domu Reinceho Priebuse a hlavního Trumpova stratéga Steva Bannona.

Scaramucciho, bývalého finančníka z Wall Street, jmenoval prezident do svého týmu minulý pátek. Krátce nato nový šéf komunikace překvapivě obvinil Priebuse z úniků informací a vyzval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), aby se jeho jednáním zabýval.

V rozhovoru s reportérem magazínu New Yorker Scaramucci své útoky ještě zesílil, když Priebuse nazval „zasraným paranoidním schizofrenikem“. Znovu personálního šéfa Bílého domu obvinil z úniků informací a předpověděl, že brzy odstoupí.

Nemilosrdně kritizoval i Bannona, který údajně zneužívá Trumpovy slávy, aby se sám zviditelnil. „Nehodlám si honit vlastní triko (v angličtině použil ve stejném významu explicitnější výraz se sexuálním podtextem, pozn. red.), nejsem Steve Bannon, jsem tady, abych sloužil zemi,“ řekl.

Anthony Scaramucci.
Steve Bannon v Bílém domě.

Když se článek v časopisu New Yorker objevil na internetu, pokusil se Scaramucci na Twitteru o omluvu. „Občas užívám silný slovník. Na tomto poli se toho napříště zdržím, ale nevzdám vášnivý boj za program Donalda Trumpa,“ napsal Scaramucci.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz