19. června 2018 17:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zločinnost v Německu stoupá, tvrdí Trump. Podle statistiky má však SRN nejnižší počet zločinů za čtvrt století

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 109Diskuse
Na debatu měli kancléřka Merkelová a prezident Donald Trump kvůli nabitému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na debatu měli kancléřka Merkelová a prezident Donald Trump kvůli nabitému... | foto: Reuters

BERLÍN Německá statistika kriminality mluví sama za sebe, uvedla v úterý kancléřka Angela Merkelová v reakci pondělní tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, který kritizoval německou vládu a tvrdil, že v zemi stoupá zločinnost. Více na dříve nezvyklá slova ze strany jednoho z nejbližších spojenců Německa reagovat nechtěla.

Trump na twitteru komentoval migrační debatu v Německu a kritizoval Evropu, že dovolila uprchlíkům, aby „násilně“ změnili její kulturu. „Německý lid se obrací proti svému vedení,“ napsal mimo jiné. Migrační spory „cloumají už beztak slabou berlínskou koalicí“, poznamenal dále s tím, že zločinnost v Německu stoupá.

18.června 2018 v 15:02, příspěvek archivován: 19.června 2018 v 17:55

The people of Germany are turning against their leadership as migration is rocking the already tenuous Berlin coalition. Crime in Germany is way up. Big mistake made all over Europe in allowing millions of people in who have so strongly and violently changed their culture!

Merkelová, s níž má podle pozorovatelů Trump napjaté vztahy, na jeho slova nejprve vůbec nereagovala. Na dnešní tiskové konferenci byla její odpověď na novinářský dotaz velmi stručná. „Moje odpověď na to je, že ministr vnitra nedávno představil statistiku kriminality a ta mluví za sebe,“ nechala se slyšet s tím, že jde o pozitivní vývoj.

Loni spolková republika zaznamenala nejnižší počet trestných činů za čtvrtstoletí. Oproti roku 2016 statistika vykazuje pokles o téměř deset procent, což je největší snížení za 25 let. Jak ale poznamenávají někteří němečtí novináři, Trumpa zřejmě taková fakta příliš nezajímají.

ČTK
  • 109Diskuse
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na Lidovky.cz