Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Starostovi Györu zlomil vaz skandál s prostitutkami. Po třech týdnech ve funkci odstupuje

Zsolt Borkai. foto: Reuters

Györ (Maďarsko) - Starosta města Györ Zsolt Borkai ve středu oznámil, že odstupuje. K tomuto rozhodnutí ho přiměl skandál s videem, které ho zachytilo při sexuálních hrátkách na jachtě s několika prostitutkami. Uvedla to agentura MTI. Györ leží na severozápadě Maďarska a Borkai byl do funkce znovu zvolen teprve nedávno.
  15:51

Borkai - vítěz jedné z disciplín sportovní gymnastiky při olympijských hrách v roce 1988 v jihokorejském Soulu - těsně obhájil post starosty ve volbách 13. října, přestože aféra vypukla během předvolební kampaně. Nicméně hned po volbách oznámil, že opouští vládnoucí stranu Fidesz, aby ji „morálně nepoškodil“.

Sexuální orgie starosty Györu, které nakrátko zasekly mašinérii moci Viktora Orbána

Borkai ve středu zveřejněném dopise adresovaném veřejnosti osmého největšího maďarského města uvedl, že měl v úmyslu ve vedení Györu pokračovat „přes nemilosrdný příval obvinění“. Názor ale změnil, aby „události kolem něj“ nebrzdily další rozvoj města.

„Vyvodil jsem důsledky a převzal zodpovědnost,“ konstatoval 54letý Borkai, který je ženatý a má dvě děti.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...