30. srpna 2010 9:56 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel Rudolf Berousek - principál cirkusu a provazochodec

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Principál Rudolf Berousek s manželkou Janou a dětmi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Principál Rudolf Berousek s manželkou Janou a dětmi. | foto: cirk-berousek.cz

PRAHA Zakladatel cirkusu Berousek a legendární provazochodec Rudolf Berousek včera zemřel. V pražské Zbraslavi ho skolil infarkt. Rodina jeho smrt přijala velmi špatně, dostala se dokonce do konfliktu se záchrannou službou. Ten musela uklidnit policie.

Informaci přinesl deník Aha!.

"Ruda zemřel na infarkt. Probudil se, ráno vstal z postele a skácel se. Bylo to bohužel velmi rychlé," řekl Ludvík Berousek.

Záchranná služba principála cirkusu Berousek resuscitovala hodinu a půl. "Bohužel neúspěšně. Rodina to nesla velmi špatně," řekla mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Tereza Janečková.

Konflikt mezi rodinou a záchranáři vyřešila až policie. "Na místě skutečně došlo ke konfliktu, policejní jednotka ale vše uklidnila," sdělila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Rudolf Berousek a jeho jízda po laně na motocyklu.

Rudolf Berousek pocházel z devíti dětí. Jeho doménou bylo provazochodectví a jízda po laně na motorce. "Legendární byly v 60. letech představení na čtyřicet metrů vysokém námořnickém stožáru nebo jízda po laně na motocyklu," dodal deníku Aha! Ludvík Berousek.

Výškovou atrakcí bavil Rudolf Berousek diváky třicet let. V roce 1997 založil s manželkou Janou vlastní cirkus s drezúrou koní.Michaela Kabátová

Autor

Michaela Kabátovámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky