Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Austrálie se kvůli požárům obává další vlny veder. Prezidentský pár pořádá charitativní ples

Zdánlivě nekonečné požáry v Novém Jižním Walesu v Austrálii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdánlivě nekonečné požáry v Novém Jižním Walesu v Austrálii. | foto: ČTK/AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Na jihovýchodě Austrálie se očekává návrat veder, která zvýší riziko šíření požárů. Ty v současnosti kontinent sužují. Aktivisté chystají demonstrace, které pravděpodobně přitáhnou tisíce lidí přesvědčených, že požáry jsou důsledkem klimatických změn.

Důchodová komise projedná návrh možného nastavení nového systému penzí, který jí připravilo ministerstvo práce. V podkladech resort upozornil, že materiál představuje podklad pro debatu odborníků a politiků a výsledná verze vzejde z jednání. Po zasedání komise by její šéfka Danuše Nerudová a ministryně práce Jana Maláčová měly představit návrh případné podoby důchodové reformy.

Ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal bude na pravidelné poradě vedení ministerstva spravedlnosti řešit mimo jiné postup státních zástupců ohledně uvězněného bývalého hejtmana Davida Ratha.

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou opět na Hradě pořádají charitativní ples. Výtěžek se pravidelně rozděluje mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana. Prezident z fondu podporuje Fond ohrožených dětí, takzvané klokánky. První dáma zase pomáhá seniorům nebo dětským domovům. Loni Hrad rozeslal na ples asi 1000 pozvánek.

Po dni manifestací bude francouzská vláda opět jednat s odboráři o plánu důchodové reformy, který vyvolal rekordně dlouhou stávku.

Večer od 18.08 do 22.12 bude z území Česka možné pozorovat polostínové zatmění Měsíce. Nejvýraznější bude ve svém maximu ve 20.10 SEČ, kdy se Měsíc přiblíží shora k plnému zemskému stínu na nejmenší vzdálenost. Polostínové zatmění nastává za úplňku, kdy Měsíc prochází v blízkosti stínu Země.

V telčském kostele svatí Anny se v 15.00 uskuteční poslední rozloučení s bývalým poslancem Občanské demokratické aliance (ODA) Čestmírem Hofhanzlem, který zemřel v neděli ve věku 78 let.

V americkém Las Vegas končí největší světový veletrh spotřební elektroniky (CES).

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.