Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš přejede vlakem Negrelliho viadukt, začne internetový filmový festival a Hrad odpustí vstupné

  4:47
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Zahájení snesení ocelové konstrukce železničního mostu přes ulici Prvního pluku, který je součástí Negrelliho viaduktu. foto:  František Vlček, MAFRA

Po třech letech je u konce oprava památkově chráněného Negrelliho viaduktu v Praze, který běžní cestující poprvé využijí v pondělí 1.6.2020. Ještě předtím - tedy v pátek - si vzácnou stavbu v „novém“ projede v motorovém vlaku vládní výprava ve složení premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Jízdní řád:

10:00 První jízda (Masarykovo nádraží - Praha-Dejvice).
10:40 Briefing (Praha-Dejvice).
10:50 Druhá jízda (Praha-Dejvice - Masarykovo nádraží).
11:11 Třetí jízda (Masarykovo nádraží - Praha-Dejvice).

Vládní soubor daňových změn související s koronavirovou krizí a tříměsíční odpuštění sociálních odvodů menším firmám. Tyto dva body by měla zrychleně projednat sněmovna. 

Ministerstvo zdravotnictví se společně se Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyjádří ke spuštění sdíleného lékového záznamu pacienta, které se uskuteční 1. června.

Poslanci vydají stanovisko k návrhu na ocenění činnosti dobrovolníků pracujících s mládeží formou týdne hrazené dovolené navíc.

Ministři zahraničí ze zemí EU budou debatovat o vztahu k Číně v souvislosti s rostoucím napětí mezi ní a Hongkongem, které má na svědomí kontroverzní zákon vymezující vzájemný vztah. 

Zdravotnická organizace WHO zveřejní další údaje o probíhající koronavirové pandemie.

V Rakousku bude pokračovat proces otevření, od pátku mohou začít fungovat hotely a další ubytovací zařízení.

Návštěvníci Pražského hradu od pátku ušetří na vstupném - to bude zdarma. Vedení chce podpořit turistický ruch, zpřístupnění například do Vladislavského sálu, svatovítské katedrály či Zlaté uličky.

Odstartuje náhrada za filmové festivaly, a to světový virtuální filmový festival We Are One: A Global Film Festival. Do akce se zapojí kromě například Cannes či Benátek i Karlovy Vary. Divák jistě ocení desítky filmů určených ke zhlédnutí zdarma na stránkách YouTube.com.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat