29. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš se sejde s von der Leyenovou. Pokračuje soud s Bartákem

Ursula von der Leyenová promlouvá k europoslancům po svém zvolení do čela... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ursula von der Leyenová promlouvá k europoslancům po svém zvolení do čela... | foto: REUTERS/Vincent Kessler

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Premiér Andrej Babiš se v 16 hodin sejde s příští předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Od 14 hodin bude možná jednat s představiteli stávající Evropské komise. Před odletem do Bruselu krátce před polednem promluví k českým novinářům.

Bavorský zemský azylový úřad na dopolední tiskové konferenci zveřejní výroční bilanci o azylových žádostech a deportacích. Přítomen bude vedle šéfa úřadu Thomase Hampela také bavorský premiér Markus Söder.

Od rána pokračuje na Slovensku soudní líčení s podnikatelem Marianem Kočnerem a exministrem hospodářství a bývalým šéfem televize Markíza Pavolem Ruskem v případu padělání směnek.

U krajského soudu v Liberci pak bude pokračovat soud s lékařem Jaroslavem Bartákem, který je obžalován z plánování tří vražd a vydírání. Barták si odpykává trest za sexuální obtěžování asistentek.

Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky kontroly majetku a peněžních prostředků státu, se kterými hospodaří Český báňský úřad.

Dnes je uzávěrka pro podávání přihlášek do výběrového řízení na dva nové členy představenstva Českých drah.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.