6. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Česko se rozloučí s Václavem Kotkem, v Praze se bude demonstrovat proti Zemanovi

Ve věku 67 let zemřel herec a manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek (na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve věku 67 let zemřel herec a manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek (na... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V krematoriu v pražských strašnicích proběhné poslední rozloučení s dlouholetým členem Divadla Járy Cimrmana Václavem Kotkem, který zemřel 25. července po pádu ze schodiště.

Soud pokračuje v projednávání kauzy tzv. trafik pro poslance ODS. Obžalobě čelí expremiér Petr Nečas, jeho žena Jana a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Na Hradčanském náměstí v Praze proběhné od 18.00 demonstrace Zastavme Zemana. Pořádá MASARYK - Iniciativa na obranu hodnot demokracie. Promluví sociolog a publicista Fedor Gál, spisovatel Pavel Kosatík, filozof Václav Němec, disident Vladimír Hučín a další.

Soud se bude zabývat případem muže, který podle obžaloby loni v září v Jankově na Benešovsku zastřelil člověka a dalšího těžce zranil. Za pokus o dvojnásobnou vraždu mu hrozí až výjimečný trest.

Na jihu Ruska začíná vojenské cvičení s účastí více než stovky letadel a vrtulníků. Manévry v oblasti sahající od anektovaného Krymu až po Kaspické moře potrvají do 16. srpna. Součástí mají být ostré střelby, počítající s odpálením stovek raket.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.