Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Fotbalisté Slavie podstoupí testy na koronavirus, Pompeo je v Rakousku

Slávisté se vracejí ze soustředění, jeden z nich má koronavirus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávisté se vracejí ze soustředění, jeden z nich má koronavirus. | foto: slavia.cz

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ve Washingtonu vystoupí na virtuální konferenci u příležitosti 100. výročí dodatku americké ústavy manželka britského prince Harryho Meghan Markleová a kandidátka na viceprezidentku demokratického uchazeče o post prezidenta USA Kamala Harrisová. Tento konkrétní dodatek zakazuje, aby bylo jakémukoli občanovi USA odepřeno volební právo na základě pohlaví.

Hráči fotbalové Slavie se dnes podrobí testům na koronavirus. Kvůli pozitivnímu testu jednoho z hráčů musel český mistr předčasně opustit soustředění v Rakousku.

Ministři zemí Evropské unie za pomoci videokonference projednají ožehavá témata, která v poslední době sužují jejich země. Jde například o spory mezi Tureckem a Řeckem kvůli těžbě ropy a zemního plynu ve Středomoří, nebo o aktuální situaci v Bělorusku.

Právě v zemi, kde byl během uplynulého víkendu zvolen prezidentem Alexandr Lukašenko, budou s velkou pravděpodobností pokračovat demonstrace proti režimu.

Šéf amerického ministerstva zahraničí Mike Pompeo pokračuje v cestách po Evropě, dnes navštíví Rakousko. Sejít by se měl s kancléřem Sebastianem Kurzem, ministry zahraničí a financí.

Na Benešovsku se uskuteční slavnostní proražení tunelu Mezno, ten je součástí modernizace trati Sudoměřice – Votice, je jednou z posledních staveb na čtvrtém tranzitním koridoru.

,

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Prof. RNDr Jaroslav Flegr, CSc. (parazitolog a evoluční biolog). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Prof. RNDr Jaroslav Flegr, CSc. (parazitolog a evoluční biolog). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Prof. RNDr Jaroslav Flegr, CSc. (parazitolog a evoluční biolog). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...