3. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ministerstvo oznámí, v jaké kondici je státní rozpočet. Startuje tenisový Wimbledon

Petra Kvitová slaví triumf v Birminghamu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová slaví triumf v Birminghamu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Jak je na tom v polovině roku česká státní pokladna, oznámí ministerstvo financí. Startuje tenisový Wimbledon a dvě Češky, Karolína Plíšková a Petra Kvitová patří k největším favoritkám na titul.

Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu ke konci června. Půjde tedy o stav veřejných financí v polovině roku. Rozpočet na letošní rok, jak ho schválila sněmovna, počítá se schodkem 60 miliard korun. Bývalý ministr financí Andrej Babiš ale vyjádřil přesvědčení, že výsledek bude lepší. Celkové příjmy schváleného rozpočtu představují 1249,3 miliardy korun a výdaje 1309,3 miliardy korun. Loňský rozpočet počítal s deficitem 70 miliard korun, nakonec skončil v přebytku 61,8 miliardy korun.

Pondělí je termín pro podání daňového přiznání daně z příjmů za rok 2016 těch poplatníků, kteří mají povinný audit nebo jim přiznání zpracovává a předkládá daňový poradce.

Pokračuje filmový festival v Karlových Varech. Z hlavní soutěže se představí snímek Čára (Slovensko) a Ještě víc (Turecko). V sekci Na východ od Západu se představí například český film Absence blízkosti nebo slovensko-český film Nina. Před představením filmu Sladkých šestnáct let (od 14 hodin) převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii britský režisér Ken Loach a scenárista Paul Laverty.

V Římě začíná pikantní proces s Karimou Mahrúgovou, známou jako Ruby, a dalšími 22 obviněnými, kteří čelí podezření z křivé výpovědi v případu italského expremiéra Silvia Berlusconiho. V procesu bude souzen i Berlusconi, který čelil obvinění, že měl s Ruby pohlavní styk v době, kdy byla ještě nezletilá, kvůli podezření z uplácení svědků v této kauze.

Startuje nejslavnější tenisový turnaj Wimbledon a ženská dvouhra má z českého hlediska historickou příchuť. Podle sázkových kanceláří patří mezi největší favoritky turnaje dvě Češky: Karolína Plíšková a Petra Kvitová, která se nečekaně rychle vrátila po vážném zranění ruky, jež jí způsobil násilník v jejím bytě. Čtěte: Dostavil se mi zde pocit zadostiučinění, říká Kvitová před startem Wimbledonu.
Kvitová se představí v pondělí na centrkurtu proti Švédce Larssonové přibližně po 16. hodině.

A budeme sledovat, kam se v NHL vrtne pětačtyřicetiletý Jaromír Jágr, který se nedohodl na prodloužení smlouvy s klubem Florida Panthers.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz