30. června 2017 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Rozdává se vysvědčení a začíná filmový festival ve Varech s Thurmanovou

Krásná a smrtonosná. Uma Thurmanová ve snímku Kill Bill (2003). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krásná a smrtonosná. Uma Thurmanová ve snímku Kill Bill (2003). | foto: Miramax Studios

PRAHA I přes deštivé počasí čekaly ve čtvrtek ráno stovky filmových fanoušků na zahájení prodeje vstupenek na 52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který začíná už dnes za přítomnosti hollywoodské hvězdy Umy Thurmanové.

Hvězda Kill Billa už je ve Varech. Americká herečka a producentka Uma Thurmanová už je od čtvrtka v dějišti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na zahajovacím ceremoniálu převezme Thurmanová v pátek večer Cenu prezidenta festivalu. Ve Varech má být do pondělí. V neděli uvede od 22:30 v Letním kině kultovní snímek Quentina Tarantina Kill Bill. Na programu budou oba díly tohoto opusu o vášni, zradě a sladké chuti pomsty z let 2003 a 2004, za svou roli v něm získala dvě nominace na Zlatý glóbus.

Dětem začnou prázdniny. Nastal zásadní den pro všechny malé čtenáře našich newsletterů. Dnes se rozdává vysvědčení a začínají letní prázdniny. Novopečený ministr školství Stanislav Štech předá vysvědčení dvěma třídám prvňáků a jedné třídě deváťáků v Podobořanech na Lounsku. Vysvědčení se bude předávat i na Úřadu vlády v Praze. Zástupci vlády ho tam předá předseda Pirátů Ivan Bartoš - půjde o vysvědčení vládě od Pirátů.

Návrat Sobotky. Vysvědčení od Bartoše si rozhodně nepřevezme premiér Bohuslav Sobotka. Ten se totiž bude vracet ze své návštěvy Japonska. V Hirošimě předseda vlády položí věnec u památníku, který připomíná svržení americké jaderné bomby na město z konce druhé světové války.

Pohřeb na Hradě. Dnes proběhne uložení kosterních ostatků pěti lidí z 10. století na dvě různá místa Pražského hradu. Ostatky patří podle hypotéz archeologů nejstarším Přemyslovcům.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz