27. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Odpálí KLDR další mezikontinentální raketu? A co předvede fotbalová Sparta?

Lidé v Soulu sledují odpal rakety ze Severní Koreji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé v Soulu sledují odpal rakety ze Severní Koreji. | foto: Reuters

PRAHA Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko jsou v pohotovosti. Vše nasvědčuje tomu, že severokorejský totalitní režim odpálí další mezikontinentální raketu. A pražskou Spartu, pod italským trenérem a plnou posil, čeká první ostrý zápas v předkole Evropské ligy.

Severní Korea se podle Spojených států připravuje na testování další rakety. Raketu odpálí pravděpodobně ve čtvrtek u příležitosti 64. výročí podepsání příměří na Korejském poloostrově, které KLDR slaví jako Den vítězství. Pchjongjang bude podle zdroje z Pentagonu s velkou pravděpodobností testovat raketu středního doletu nebo mezikontinentální balistickou raketu Hwasong-14, kterou KLDR testovala už na začátku měsíce. Jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na vládní zdroje uvedla, že známky přepravy odpalovací rampy na severu KLDR zaznamenal i Soul.

Soud se začne zabývat údajnou korupcí kolem areálu Vincentinum v pražském Břevnově, který původně patřil ministerstvu obrany.

Český statistický úřad oznámí, jak vysoká je v Česku inflace. Řešit se budou i ceny nemovitostí, ceny pohonných hmot, vliv kurzu koruny, ceny potravin, mléka a mléčných výrobků.

Slovenský premiér Robert Fico jedná v Bruselu o rozdílu v kvalitě potravin a dalšího zboží prodávaného ve stejném balení na východě a západě EU. Vycházet bude i z nedávného průzkumu českého ministerstva zemědělství. Jde o ožehavé téma, které rozděluje Evropu podobně jako uprchlická krize. Naposledy, ve středu, si na rozdíly v kvalitě potravin stěžovalo Rumunsko.

Dva české fotbalové kluby zasáhnou do 3. předkola Evropské ligy: Mladá Boleslav přivítá albánské Skënderbeu (od 18.00 na ČT Sport) a v Bělěhradě se s místní Crvenou Zvezdou utká pražská Sparta (od 20.30 na ČT Sport). Právě výkon Sparty, která mohutně posilovala pod novým italským trenérem Andreou Stramaccionim, budou se zájmen sledovat všichni fotbaloví fanoušci i experti v Česku.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz