28. července 2017 6:47 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Majitelka, která bránila svůj obchod a zastřelila lupiče, dostane od Prahy ocenění

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Krátce po 11:00 se k místu přepadení v Opletalově ulici sjelo několik... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krátce po 11:00 se k místu přepadení v Opletalově ulici sjelo několik... | foto: ČTK

Majitelka obchodu se zbraněmi Šárka Oppltová v pražské Opletalově ulici při pondělním přepadení neváhala a proti lupiči, který pobodal prodavače, použila zbraň. Podle policie šlo o nutnou obranu. Žena nyní dostane ocenění pražského magistrátu.

- Náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová předá na Staroměstské radnici ocenění Šárce Pavlíkové Oppltové, která při přepadení obchodu v Opletalově ulici zachránila život prodavači.

Jednatřicetiletý muž přepadl obchod se zbraněmi v pondělí. Na prodavače vytáhl nůž a pobodal ho. V prodejně však byla v tu chvíli majitelka a také několikanásobná česká i evropská šampionka ve westernové střelbě Šárka Pavlíková Oppltová.

Z dosavadních výsledků vyšetřování podle policistů zatím plyne, že žena z obchodu na lupiče vystřelila v rámci nutné obrany a nedopustila se tak ničeho protiprávního.

- Ministr financí Ivan Pilný (ANO) bude jednat s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou (ČSSD) o rozpočtu resortu na příští rok.

Marksová nedávno navrhla zavedení dlouhodobého ošetřovného pro lidi, kteří chtějí pečovat o nemohoucí příbuzné. Právě resort financí se proti tomuto nápadu ohradil. Podle něj návrh znamená výpadek více než dvou miliard z rozpočtu. Ministerstvo práce předpokládá, že by se dávka využívala v průměru ve 30 tisících případů ročně.

- Městský soud v Praze vynese rozsudek v případu 18 let staré vraždy ukrajinské dívky v Praze. Obžaloba z činu viní Syřana s kyperským občanstvím Jawada Mansoura, který tvrdí, že jeho družku zabili členové palestinského odboje.

- Řada významných firem oznámí hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí. Patří k nim například švýcarská banka Credit Suisse Group, největší americký výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber, světově největší veřejně obchodovaný ropný koncern ExxonMobil, americká farmaceutická společnost Merck, ropný koncern Chevron nebo letecká společnost Air France-KLM.


- Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu odstartuje loď Sojuz MS-05, která má po šestihodinovém letu dopravit na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) další tři členy posádky. Jsou jimi ruský kosmonaut Sergej Rjazanskij, americký astronaut Randolph Bresnik a jejich italský kolega z Evropské kosmické agentury (ESA) Paolo Nespoli.


- Turecký soud v Istanbulu oznámí provizorní verdikt v procesu se 17 novináři deníku Cumhuriyet. Hlavním důvodem k razii a zatýkání je údajné napojení Cumhuriyetu na Stranu kurdských pracujících, která je považována za teroristickou organizaci, a na „gülenistickou teroristickou organizaci“. Právě Fetullaha Gülena, umírněného islámského klerika a Erdoganova odpůrce, viní mnozí z pokusu o puč.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse
J. Řezák Well done. 10:25 28.7.2017