Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

OSN pořádá klimatický summit, v Miláně vyhlásí nejlepší fotbalisty a trenéry světa

Generální tajemník OSN Antonio Guterres | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální tajemník OSN Antonio Guterres | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V newyorském sídle OSN se uskuteční klimatický summit, který svolal generální tajemník OSN António Guterres. Světoví lídři by na něm měli představit nové závazky a opatření zaměřené na snížení emisí. Na konferenci promluví i 16letá švédská aktivistka Greta Thunbergová. Česko bude reprezentovat premiér Andrej Babiš, kterého doprovodí ministr průmyslu Karel Havlíček a ministr životního prostředí Richard Brabec. V New Yorku se k delegaci připojí i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Předseda Evropské rady Donald Tusk se na okraj summitu OSN setká s britským premiérem Borisem Johnsonem. Předtím bude jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a ještě se sejde s irským premiérem Leem Varadkarem.

Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky kontroly ministerstva práce a sociálních věcí, zda při sestavení závěrečného účtu a při vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky a předkládání údajů pro hodnocení plnění státního rozpočtu za rok 2018 postupovalo v souladu s příslušnými právními předpisy.

V Praze kvůli opravě kolejí začíná výluka tramvají v úseku Pražská tržnice – Dělnická. Potrvá až do 25. října.

Státní podnik Lesy České republiky vyhlásí tendr na lesní práce a prodej dřeva 2020+. Soutěž bude rozdělena na 54 zakázek. Uzávěrka nabídek bude 25. října.

Hnutí Extinction Rebellion pořádá na brněnském náměstí Svobody od 15:30 akci Pohřeb pro naše lesy. Organizátoři chtějí přinést mrtvé stromy před brány radnic a úřadů. Chystají také průvod, lidé mají přijít v černém oblečení, s květinami a svíčkami.

V maltské Vittoriose se uskuteční schůzka zástupců Malty, Německa, Francie, Itálie, Finska a Evropské komise, na níž budou hledat řešení ohledně lodí s migranty ve Středozemním moři, kterým maltské a italské úřady brání ve vplutí do svých přístavů.

Ve Španělsku se rozpustí parlament před předčasnými volbami, plánovanými na 10. listopadu.

Městský soud v Praze projedná odvolání v případu jablonecké soudkyně Lucie Treglerové, která podle obžaloby varovala svou dceru před policejní akcí, jež se týkala jejích známých. Obvodní soud ji v červenci viny nepravomocně zprostil.

Od 14:00 začíná ve sněmovně kulatý stůl na téma Klíčové aspekty ústavní žaloby na prezidenta. Ústavní právníci a politologové budou diskutovat o roli ústavní žaloby v českém ústavním systému a také o konkrétních krocích prezidenta Zemana, které obsahuje současná ústavní žaloba podaná Senátem. Účast na debatě potvrdili Marek Antoš, Jan Kudrna, Jan Kysela, Martin Štefek, Jan Wintr a Robert Zbíral.

V Bechyni bude mezinárodní cvičení jednotek EOD - MiniGator 2019. Kromě specialistů 15. ženijního pluku a dalších útvarů Armády ČR se výcviku zúčastní příslušníci Texaské národní gardy a slovenského Národního centra EOD Nováky. Během praktického výcviku budou cvičící plnit úkoly při likvidaci výbušných prostředků. Cvičení bude simulovat reálné situace v zahraničních misích či plnění úkolů na vlastním území. Potrvá do 27. září.

V americkém San Francisku bude opakovaný soud ohledně toho, zda britská kapela Led Zeppelin ukradla melodii svého hitu Stairway to Heaven z instrumentální skladby Taurus skupiny Spirit.

V italském Miláně začíná v 19:30 slavnostní vyhlášení nejlepších fotbalistů a trenérů světa The Best FIFA Football Awards.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!